Zoom’a kötü haber: Google Meet yükselişte!

0
260

Google Meet indirilme sayısı için yeni bir güncelleme geldi. İstatiksel bazda yapılan bu güncelleme, Corona virüsünün görüntülü konuşma uygulamalarına sağladığı avantajı özetliyor. Peki Google Meet toplam kaç kere indirildi?

Google Meet indirilme sayısı beklenenden fazla oldu

Son birkaç aydır karantina uygulaması yüzünden evinde vakit geçiren kullanıcılar, eğlenmek adına yeni çözümler arıyor. Buna ek olarak sevdiklerinden de kopmak istemeyen kişiler, Meet veya Zoom gibi uygulamaları kullanıyor.

Kısa bir süre önce ücretli sistemden ücretsiz kullanıma geçiş yapan bu uygulama, Google Play Store’da gündeme geldi. Mart ayından beri yükselişte olan sesli ve görüntülü konuşma servisi, yaygınlaşmaya devam ediyor.

Google Meet indirilme sayısı

Mart ayının ilk günlerinde 5 milyon indirilme barajını geçen Google Meet, 20 gün sonra 10 milyon indirilme başarısına ulaştı. Alınan son bilgiye göre kendisinin toplam indirilme sayısı 50 milyonu geçti.

Önceden sadece GSuite kullanıcıları için ücretsiz olan bu yazılım, şu an herkes için ücretsiz. Bu sayede Meet yazılımına olan rağbet artmış oldu. Zoom’un rakibi olan Meet, bir süre daha konuşulacak gibi duruyor.

Google Meet

Google’ın bu yazılımı tarafından düzenlenen toplantılara en fazla 250 kişi katılabiliyor. Bilindiği üzere Google Meet, hem Android sürümleri hem de iOS sürümleri için geliştirildi. Bunun dışında bu ücretsiz kullanım uygulamasının belli bir süre daha devam ettirileceği biliniyor.

Zira bir süre sonra “60 dakika sınırı” uygulaması gelecek. 60 dakika boyunca ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek olan Meet, 61. dakikadan itibaren ücretli olacak. Sizce bu rekabeti kim kazanır: Zoom mu yoksa Meet mi?

google meetGoogle Meet indirilme sayısıGoogle Meet toplam indirilme sayısı

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply