YouTube televizyondan da çok izleniyor: İşte rakamlar

0
288

YouTube hemide mobil uygulama olarak ayni vakitte da masaüstü sürümüyle çok dahada çok kullanıldığı düşünülüyor. bunun benzeri olsa da tertemiz rakamlar tv tarafında da kuvvetli olduğunu alana koyuyor. özellikle salgın döneminde YouTube kullanımlarının arttığını görüyoruz. durum bunun benzeri olunca evinde çok çözünürlüklü ve dahada geniş tek ekranda video izlemek isteyenlerin sayısında da mühim tek artış oldu. İşte YouTube tv izleyicisi sayısı!

YouTube tv izleyicisi sayısı milyonlara ulaşıyor

Popülerliğine her geçen vakit popülerlik katan YouTube, kullanıcı sayısının inanılmaz yükseldiği verilerle kanıtlandı. Şimdi ise ”ben tv izlemiyorum” diyenleri şaşırtacak belki de izlediklerini alana çıkartacak rakamlar alana çıktı. tertemiz açıklanan rakamlara göre YouTube tv izleyicisi her ay vasati 100 milyon civarında. tek de rakam Yalnızca ABD’dekilerin sayısı.

İnsanlarını hayatını Bir hayli açıdan dahada basit vaziyete getiren akıllı telefonlar ve laptop bilgisayarlar, izleme alışkanlıklarını da değiştirdi. durum bunun benzeri olunca televizyonun pabucu dama atılmıştı ama nihayet rakamlar, televizyona tekrar tek dönüşün yaşandığını gösteriyor

YouTube TV’nin izleme süresi de arttı. geçen seneden bu yana izlenmeler, yüzde 80 artarken, canlı içerik izleme süresi 2019 seneye mukayese et Mart ayında yüzde 250 büyüdü. Bu noktada Corona virüsünün mühim tesirinin olduğunu dile getirmek mümkün olsa da yurttaslar hatri sayilir büyüklükte ekrandan içerikler izlemek istiyor. mevzubahis durum da akıllı telefonlarda da hatri sayilir büyüklükte ekranlı modellerin dahada çok seçenek edilmesinden eğilimin bu istikamete doğru kaydığını gösteriyor.

Yani insanların birçoğu artık ”büyük ekran” deneyimi yaşamak istiyor ve tv da bunu oldukça iyi karşılıyor.

YouTubeyoutube tv seyirci sayısıYouTube tv izleyicisi sayısıyoutube’u televizyondan kaç kişi izliyor

Leave a reply