Yeni Skoda Octavia G-TEC modeli tanıtıldı

0
238

Her ne civarindan elektrikli ve hibrit otomobiller yükselişte olsa da otomobil üreticileri ek yakıtlı modellerini de piyasaya sürmeye ayni ritimde devam ediyor. Şirket, doğalgaz ile çalışan Skoda Octavia G-TEC modelini tanıttı.

Doğalgaz ile çalışan Skoda Octavia G-TEC

Ülkemizde de Bozankaya tarafından 2010 seneninde üretilmeye başlanan CNG otomobiller Bir hayli ülkede etkin olarak kullanılıyor. ek yakıt olarak nitelendirilen doğalgaz, petrole oranla dahada pahali olmayan olduğu amaciyla otomobil üreticileri CNG modellerini de üretmeye ayni ritimde devam ediyor.

Yeni Skoda Octavia G-TEC modeli tanıtıldı

Station wagon, hatchback ve sedan alternatifleri ile karşımıza çıkan Octavia G-TEC modeli, gücünü 130 at 1.5 TSI motordan alıyor. toplaminda 17.5 kg kapasiteye sahip var olan üç CNG tankı ve 9 litrelik yakit deposuna sahip var olan model, CNG yakıt ile 100 kilometre’de vasati 3.5 litre yakıt tüketiyor.

Düşük yakıt tüketimi hasebiyle kullanıcılar tarafından seçenek edilmesi beklenen model, yakit ile 100 kilometre’de vasati 4.6 litre yakıt tüketiyor. CNG ile 500 kilometre menzile sahip var olan modelin menzili yakit ile birlikte takriben 700 kilometre’ye çıkıyor.

2 değişik yakıt türü kullanıldığı amaciyla aracın gösterge panelinde CNG amaciyla ayrı tek bölüm bulunuyor. Station wagon çesidi 495 litre bagaj hacmine sahip var olan modelin hatchback çesidi ise 445 litre bagaj hacmi ile karşımıza çıkıyor.

Octavia G-TECskodaSkoda OctaviaSkoda Octavia G-TEC

Leave a reply