Yeni Mercedes-Benz GLB kaç para?

0
245

2019 senesi Frankfurt oto Fuarı’nda evvel kez alana çıkan oto markanın her segmentte tek model stratejisi kapsamında mahsul gamındaki yerini aldı.

GLB, Mercedes’in satışta var olan GLA ve GLC SUV modellerinin tam ortasında yer alıyor. A ve B Serisi modellerin altyapısı üstüne inşa edilen otomobil; 4634 milimetre uzunluğa, 1834 milimetre genişliğe, 1658 milimetre yüksekliğe ve 2829 milimetre dingil mesafesine sahip. Beş koltuklu kullanımda 570 litre bagaj hacmi sunan GLB, art koltukların katlanmasıyla 1.805 litreye civarindan alan bulunduruyor.

Aracı evvel kez gördüğünüzde köşeli tasarımıyla dikkatleri üstüne çekiyor. özellikle farların önünde bulunan çıkıntılı biçimde tasarlanan motor ızgarası, dahada çok düz diye nitelendirilecek biçimde tasarlanan ön kaput GLB’nin karakterini derhal gösteriyor. taraf profilden aracı incelediğinizde ise C sütununa doğru yükselen omuz çizgisi göze çarpıyor. Ayrı olarak art çamurlukların dışa doğru bombeli olması aracın Adaleli duruşunu taraf profilden desteklemiş.

GLB’nin arkasına göz attığınızda ise çift parçalı ve yere paralel olarak tasarlanan stoplar derhal dikkatinizi çekiyor. Bu aydınlatma grupları Mercedes’in kompakt sınıfta bulunan modellerinde de tanıdık. Çift parçalı art tampon siyah, gri ve beden rengini taşıyan biçimde parçalanmış. Çift çıkışlı egzoz da GLB’ye oldukça şık tek görünüm katmış.  Otomobilin arkasıyla alakalı olarak nihayet ayrinti ise olabildiğince çok biçimde tasarlanmış var olan art bagaj kapağı olmuş.

GLB’nin dahil kismina göz attığınızda ise B Serisi ile benzerlikleri ayrım ediyorsunuz. Direksiyon, ortada asagi konsoldaki touchpad, havalandırma kanalları, ön konsolun yapısı ve markanın devrim niteliğinde var olan multimedya ekranı, gösterge paneli bu benzerliklerin başında geliyor.

GLB de Bir hayli gelişmiş teknolojiyle yollara çıkıyor. Baştan aşağı yenilenen, tertemiz kompakt derslik neslini oluşturan sıralı dört silindirli benzinli motoru tek evvelki nesiller ile karşılaştırıldığında güç imalatı ve yakıt verimliliği ile emisyon salım değerlerinde bariz tek iyileşme alana koyuyor. S-Serisi’nden aktarılan en güncel elektronik sürüş yardım sistemleri, sürücünün hayatını mühim ölçüde kolaylaştırırken, sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Gelişmiş radar ve kameralarla donatılan GLB, sürüş istikametini 500 metreye civarindan görebiliyor ve tespit edecek sürüş koşullarında kısmen otonom tek sürüş sağlıyor.

İLGİLİ HABERHem ailelere ayni vakitte da gençlere çok uygun!Hem ailelere ayni vakitte da gençlere çok uygun!

Önde McPherson tipi bağımsız ve arkada çok kollu bağımsız yürüyen aksamdan oluşan konfor odaklı süspansiyonuyla GLB, sürücü ve beraberindeki yolculara faik sürüş konforu sunuyor. İsteğe bağlı donanım olarak seçenek edildiğinde sertliği seçilebilen tek süspansiyon devreye giriyor. böylelikle sürücü DYNAMIC SELECT, sürüş karakteri seçenek fonksiyonu üzerinden seçtiği Konfor, ECO, Sportif veyahut kişisel sürüş modlarının yanı sıra süspansiyon karakterini de seçebiliyor.

Şükrü Bekdikhan: “Hedefimiz Premium kompakt sınıfta liderlik”

GLB ile alakalı Mercedes-Benz otomobil İcra heyeti ve oto Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan: “Premium kompakt sınıfta sunduğumuz çeşitliliği tertemiz GLB ile dahada da genişletiyoruz. A-Serisi Hatchback ile başlattığımız tertemiz model atağımızı, tertemiz B-Serisi, CLA ve A-Serisi Sedan ile değişik alternatiflerle çeşitlendirdik. bu erken gerçekleştirdiğimiz tertemiz GLB’nin dijital lansmanıyla bu seriye tek Premium kompakt SUV dahada ekleyerek, özellikle kalabalık ailelere ahenk gösteren tek ek sunuyoruz. Model atağımızdaki tek sonraki aşamamız başka kompakt SUV modelimiz tertemiz GLA olacak. bütün modellerimizin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’deki hedefimiz, Premium kompakt sınıfta en çok alternatifi sunarak liderliği sağlamak.” dedi.

Mercedes-Benz otomobil İcra heyeti ve oto Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan

Marka bu sene GLB’den 775 adet satmayı hedeflerken 2021 sonrasında ise amaç olarak iki bin 500’ü işaret ediyor.

163 hp güç üreten 1.3 litrelik turbo benzinli motora ve 7 ileri DCT şanzımana sahip var olan GLB 200, Progressive donanım düzeyinde 406 bin TL’lik ücret etiketi taşırken, AMG donanımlı çesidi ise 446 bin 500 TL’den sunuluyor.

aile dizel Frankfurt istanbul Mercedes oto kazanç seçenek ülkemiz

Leave a reply