Xiaomi’den dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisi

0
104

Xiaomi, dahada evvelce de haberleri çıkan 80W gücünde dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisini duyurdu. Bu durum kablosuz şarj teknolojisi açısından bu sene şirketin üçüncü en hatri sayilir büyüklükte gelişmesi oldu.

Xiaomi, kablosuz şarj teknolojisi ile hudutları zorluyor!

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre, tertemiz kablosuz şarj teknolojisi sayesinde 4.000 mAh değerinde tek pil tam 19 dakikada Tamamiyle doldurulabiliyor. Pilin yarı seviyeye ulaşmasının ise 8 dakika sürdüğü argüman ediliyor.

Şirketin bundan bir önceki en hızlı kablosuz şarj teknolojisi, geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya sürülen Mi 10 Ultra ile gelen 50W idi. Bundan evvel Xiaomi, geçtiğimiz Mart ayında 40W‘lık kablosuz şarj teknolojisini duyurmuştu.

Xiaomi 80W kablosuz şarj

Kablosuz şarj teknolojisi ile alakalı Xiaomi kısa müddette uzunca tek yollar kat etmiş durumda. Çinli şirket evvel olarak Yalnızca 7.5W desteği var olan Mi MIX 2S cihazında kablosuz şarj desteği sunmuştu. Mi MIX üç 10W desteği ile duyurulurken, bundan sonraki dönemde Mi 9 amiral gemisi ile birlikte bu kıymet 20W’a civarindan çıkmıştı.

Ancak şirket bununla da yetinmiyor. nihayet dönemlerde çıkan söylentilere göre Xiaomi, tek sonraki sene resmiyet kazanacak 100W‘lık tek hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu süper hızlı şarj teknolojisinin tertemiz kuşak amiral gemisi ile birlikte gelmesi ve evvelce duyurulması bekleniyor. Şirket şuan dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisine sahip, sizce bunu ne vakte civarindan eline tutabilir?

80w kablosuz şarjxiaomiXiaomi 80W kablosuz şarjxiaomi kablosuz şarj

Leave a reply