Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Xiaomi Redmi Note 8 Pro

0
528

ShiftDelete.Net olarak Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Xiaomi Redmi Note 8 Pro videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda hemide Xiaomi Redmi Note 9 Pro özellikleri neler ayni vakitte da Xiaomi Redmi Note 8 Pro özellikleri neler yakından bakıyoruz. İlk bakışın derhal peşinden hangi telefon nerede avantajlı konumda mevzunun Cevabını size deneyimlerimiz ile birlikte aktarıyoruz.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Xiaomi Redmi Note 8 Pro video ile karşınızdayız

Xiaomi Redmi Note 8 Pro modeli geçtiğimiz sene kullanıcılar tarafından oldukça çok sevilmişti. Şimdi ise bu modelin üstüne tertemiz tek model geldi ve Xiaomi Note 9 Pro olarak anılan bu model ile alakalı kafalarda oldukça çok Sual işareti var. Dilerseniz sözü daha çok uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Redmi Note 9 Pro’yu nereden alabilirim?

Redmi Note 9 Pro’yu buraya tıklayarak Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

Redmi Note 9 Pro özellikleri ve bize sunulanlar

Redmi Note 9 Pro, önü ve arkası Gorilla Glass 5 ile savunan tek cam ile geliyor. 209 gram ağırlığındaki telefon, 8.8 milimetre kalınlığa sahip. Telefonun ekranı 6.67 ‘ büyüklüğünde. Bu ekran 1080×2400 çözünürlüğe sahip IPS LCD ekran ve ön kamera damla çentik şeklinde ekrana konumlandırılmış. Telefonun ekranı bu büyüklük ve çözünürlükle birlikte 395 ppi değerine ulaşabiliyor.Telefonun içinde işlemci olarak Snapdragon 720G işlemcisini görüyoruz. Bu 8 çekirdekli işlemci, telefonun performansında hatri sayilir büyüklükte oyun oynuyor. Telefon çoklukla hızlı tek deney vaat ediyor. Bu işlemci ile birlikte kullanıcılara 64 ve 126 GB depolama alanlarında 6 GB RAM sunuluyor.

Telefon arkada dört ve önde tek olmak üzere toplaminda 5 kamerası var. Akıllı telefonun anne kamerası 64 megapilsel çözünürlüğünde ve f/1.9 diyafram değerine sahip. Geriye var olan kameralardan geniş açılı kamera 8 megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram değerine sahip, makro kamera 5 ve nihayet kamera var olan derinlik algılayıcısı kamera da iki piksel çözünürlüğe ve f/2.4 diyafram değerine sahipler. Ön kamera ise 16 piksel çözünürlüğünde, f/2.5 diyaframa sahip tek kıymet ile karşımıza çıkıyor.

Telefonun batarya tarafında ise 5020 mAh büyüklüğünde tek batarya ile karşımıza çıkıyor ve 30W gücünde tek adaptör ile şarj oluyor. Bu güç telefonu tek saat içinde şarj edebiliyor. bağlantı tarafında ise telefon Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 ve NFC desteğine sahip.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro özellikleri

6.5 ‘ büyüklüğünde, 1080X2340 çözünürlüğe sahip IPS LCD tek ekran ile karşımıza çıkan telefon oldukça ideal tek ekrana sahip. Bu ekranın üst bölümünde ise, damla çentik şeklinde ön kamera konumlandırılmış.

Telefonun kalbinde MediaTek Helio G90T işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci 8 çekirdekli tek işlemci ve Note 8 Pro amaciyla yeteri civarindan tek şekilde karşımıza çıkıyor. Telefon, 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip modeller ile karşımıza çıkarken 6 GB RAM bu depolama alanına eşlik ediyor.

Telefonun üzerinde 5 değişik kamera bulunuyor. anne kamera 64 Megapikselçözünürlüğünde karşımıza çıkarken, geniş açılı kamera 8, derinlik ve makro kameralar ise 2 piksel çözünürlüğünde karşımıza çıkıyorlar. anne kamera 4K 30 fps video klipler çekebiliyor.Ön taraftaki kamera ise 20 piksel çözünürlüğünde ve kullanıcılar amaciyla oldukça yeterli.

Telefonun kalbinden 4500 mAh büyüklüğünde tek batarya bulunuyor. Bu batarya kutudan çıkan 18 Watt gücünde adaptör ile şarj oluyor.

Videomuzu izledikten ardindan bizlerle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler

Xiaomi Note 8 ProXiaomi Note 8 Pro özellikleriXiaomi Note 8 Pro kameraXiaomi Note 8 Pro karşılaştırmaXiaomi Note 8 Pro pubgXiaomi Note 8 Pro vsXiaomi Note 9 ProXiaomi Note 9 Pro özellikleriXiaomi Note 9 Pro hangisi dahada iyiXiaomi Note 9 Pro incelemeXiaomi Note 9 Pro kameraXiaomi Note 9 Pro karşılaştırmaXiaomi Note 9 Pro pubgXiaomi Note 9 Pro sdnXiaomi Note 9 Pro shiftdeleteXiaomi Note 9 Pro vsXiaomi Note 9 Pro vs Xiaomi Note 8 Pro

Leave a reply