Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro için ilk bilgiler geldi

0
429

Amiral gemisi yeni sezon modelleri Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro özellikleri amaciyla evvel veriler kendini göstermeye başladı. Mi 10 serisinden ardindan istikbal var olan modellerin de çok performanslı donanıma sahip olması bekleniyor.

Ekran bölümünde da hatri sayilir büyüklükte yenilikleri getirmesi beklenen modellerden evvel Mi 10 ve Mi 10 Pro’nun 90 Hz tazeleme hızına sahip ekranı bulunduğunu belirtmekte yarar var. Beklentiler, bu değerin dahada da çogalarak kullanıcılara ulaşacağı yönünde.

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro özellikleri

Yeni iki modelin özelliklerine baktığımızda bizi evvel olarak 144 Hz tazeleme hızı karşılıyor. Beklentilere göre ekranda bulunan tazeleme hızı, 144 Hz olarak rakiplerine karşı güç kazanacak. Ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü amaciyla tek bilgi ise Daha bulunmuyor. Her iki modelin de Qualcomm imalatı Snapdragon işlemci kullanması bekleniyor.

5G bağlantı teknolojisini destekleyecek var olan bu işlemcinin, Snapdragon 875 olduğu da belirtiliyor. Bu işlemci Qualcomm’un en tertemiz modellerinden biri olarak biliniyor. 5 nm fabrikasyon süreciyle üretilen bu işlemci, 3.1 GHz çalışma hızına sahip.

xiaomi mi 11 pro

Mi 11 amaciyla Adreno 660 ve Mi 11 Pro amaciyla Adreno 720 grafik birimi bulunacağı söylenirken, Mi 11 Pro‘da 16 GB RAM yer alacağı da söylemler arasında. Mi 11 amaciyla tek RAM bilgisi Daha bulunmuyor.

Yine beklentilere göre Xiaomi Mi 11 Pro, Samsung tarafından geliştirilen 150 piksel kamerayı kullanacak. Bununla birlikte Mi 11 modelinde 6.000 mAh batarya kapasitesi olacağı söyleniyor.

Önümüzdeki sene içinde duyurulması beklenen modeller ile alakalı beklenen veriler bu şekildeydi. Bu verilerin sızıntı ve iddialardan oluştuğunu, hakikat modellerle farklılık gösterebileceği belirtmekte yarar var.

mi 11mi 11 özelliklerimi 11 promi 11 pro özelliklerixiaomi

Leave a reply