Xiaomi ekran altı kamera modeli canlı görüntülendi

0
185

Önde gelen telefon üreticilerinden Xiaomi, ekran altı kamera üzerinde çalışmalarına ayni ritimde devam ediyor. Yakın vakitte kullanıcılarla buluşması beklenen bu teknolojinin nasıl olduğuna değin tek video sızdırıldı. Videoda Xiaomi Mi 10 Ultra tasarımına benzeyen tek modelde bulunan kamera kendisini gösteriyor. dahada evvel de tek başka Çinli firma var olan ZTE de evvel ekran altı kameralı modelini tanıtmıştı. Bu kamera da 32 piksel olarak kendisini göstermişti.

Xiaomi de bu konuyla alakali lider firmalardan biri olmak amaciyla çalışıyor. Sızdırılan videoda da kameranın sol üst köşede kendisini gösterdiği görülüyor. Bununla birlikte videoda telefonun arkası çevrildiğinde Mi 10 Ultra’da bulunan kamera tasarımı görülüyor.

Xiaomi ekran altı kamera amaciyla sona yaklaştı

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Mi 10 Ultra tasarımında var olan ekran altı kamera modelinin özelliklerine değin tek bilgi Daha bulunmuyor. Bu da tertemiz özelliğin aynı tasarımla kullanıcılarla buluşabileceği mananına geliyor. Mi 10 Ultra nitelikleri arasında 6.67 ‘ FHD+ AMOLED 120 Hz ekran tazeleme hızı bulunuyor. İşlemci amaciyla de Snapdragon 865 kullanılmıştı.

Paylaşılan videoda Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi amaciyla ayrinti yer alıyor. ama videoyu hazırlayan kişi ön kamerayı çalıştırmıyor. Bunun nedeni saklılık olabilir. Bununla birlikte geliştirilen modelin tek prototip olduğu ve düzgün çalışmadığı da alana çıkan fikirler arasında.

Bununla birlikte videonun sahte olma olasiligi de konuşuldu. ama Xiaomi’nin bu mevzu üzerinde çalışması ve Mi 10 Ultra’nın en üst model olması videonun doğru olabilirliğini kuvvetlendiriyor.

ekran altı kameraxiaomixiaomi ekran altı kamera

Leave a reply