Xbox Series S ve X’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

0
161

Xbox‘ın sunduğu geliştirici modu sayesinde tek kullanıcı PlayStation 2 klasiklerini Xbox Series S üzerinde çalıştırdı. Özellikle retro oyunların meraklısı var olan Xbox sahiplerinin alakasını çekebilecek tek olay.

Xbox Series S üzerinde PlayStation iki oyunları çalıştırıldı

Modern Vintage Gamer ismindeki YouTube kanalı Series S üzerinde PlayStation 2 oyunlarını çalıştırdı. Peki bunu nasıl yapabildi ? Konsolun geliştirici modu üzerinde, tek emülatör var olan RetroArch çalıştırılıyor. Ayrı olarak Xbox, EWP (Evrensel Windows Platformu) yazılımlarını çalıştırabiliyor. Ayrı olarak aynı yolları uygulayarak Xbox Series X üzerinde de PlayStation iki oyunlarını çalıştırabiliyorsunuz.

Emülatörün çalışabilmesindeki en hatri sayilir büyüklükte öğe bu. Xbox üzerinde tek PS2 emülatörü çalıştırılsa da emülatörde Daha Bir takım meseleler yer alıyor. En mühim mesele emülatörün 2 GB‘lık tek hafıza sınırının bulunması, Yalnızca bu 2 GB içerisine atabileceğiniz oyunları oynayabiliyorsunuz. PlayStation 5 üzerinde emülatör çalıştırmak benzeri tek şey mevzubahis değil. Xbox burada Yalnızca mimarisinden faydalanmış ve Windows platformu amaciyla geliştirilen tek yazılımı geliştirici modu ile çalıştırabilmiş.

PlayStation 2Xbox Series SXbox Series S EmülatörXbox Series X PlayStation iki oyunları

Leave a reply