WWDC 2020’de bizi neler bekliyor?

0
259

Apple her sene düzen ettiği WWDC etkinliği ile tertemiz yazılım ve donanım güncellemelerini duyuruyor. bu erken de, WWDC 2020 etkinliği ile iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 watchOS 7 ve macOS 10.16 tanıtılacak, bunlarla birlikte Bir takım tertemiz donanımların da paylaşılacağı düşünülüyor. İşte Apple WWDC 2020 etkinliği ile alakalı bütün detaylar!

Apple WWDC 2020 etkinliği ile alakalı Bilinen bütün detaylar!

WWDC, Apple‘ın Eylül 2020‘de yayınlanacak var olan tertemiz yazılım güncellemelerinin ön izlemesi olacak. Peki bu erken bizleri neler bekliyor? bütün beklenenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Apple WWDC 2020 etkinliği ile alakalı Bilinen bütün detaylar! - ShiftDelete.Net(1)

iOS 14 ile beklenenler

İOS 14’ün acele tek test sürümü sızdırılmıştı ve güncellemeye dahil edilebilecek bütün özellikler ile alakalı bu test sürümü bilgi vermişti. Peki bu akşam iOS 14 amaciyla bizleri neler bekliyor.

Ana Ekran: anne ekrandaki uygulamalar tek liste görünümü alabilir, böylelikle yüklü var olan her şeyi dahada basit görüntüleyebilirsiniz.

Fitness Uygulaması: Apple, kullanıcıların iPhone, iPad, Apple TV ve Apple Watch’ta rehberli egzersiz videoları indirmesine imkan tanıyan tek fitness uygulaması üzerinde çalışıyor.

Podcast’ler: Apple, For You önerileri ve arkadaşlarınızın ne dinlediğini görmek amaciyla tek seçenek bulunan yenilenmiş tek Podcasts uygulaması geliştiriyor.

Mesajlar: Mesajlar, grup sohbetlerinde @ ifadeleri, iMessage’ları art çekme özelliği, grup sohbeti amaciyla göstergeler yazma ve mesajları okunmadı olarak işaretleme seçeneği duyurulabilir.

– Safari: Safari değişik tek uygulamaya gereksinim duymadan değişik dilleri çevirmek amaciyla yerleşik tek çeviri özelliğine sahip olabilir.

watchOS 7 ile alakalı beklenenler

Apple WWDC 2020 etkinliği, Apple Watch kullanıcıları amaciyla de dikkat cazip olacak. watchOS 7 ile aşağıda teferruatları verilen tertemiz saat kadranı özellikleri, anne kontrolleri ve dahada fazlası gelecek.

– Kadranınızı Paylaşın: watchOS 7, kullanıcıların tespit edecek kadran yapılandırmalarını birbirleriyle paylaşmasına imkan tanıyacak.

– değişik ülkelerden bayraklar sunacak beynelmilel Apple Watch Facewatch kadranı gelecek.

– resim Kadranları: watchOS 7’de, resimlerden oluşturulan saat yüzleri, albümlerden ayrı ayrı fotoğraflara ve resim gruplarına ekstradan paylaşılan tek albüm kullanılarak düzenlenebilecek.

– anne Denetimleri: watchOS 7, ebeveynlerinin telefonlarını kullanan çocuklar amaciyla Apple Watch üzerinden ebeveynlerin aygıt idaresi yapacağı tertemiz tek kalite getirecek.

– mektep Zamanı: Ebeveynlerin tespit edecek saatlerde hangi uygulamaların ve komplikasyonların kullanılabileceğini yönetmesini sağlayacak.

– denetim Merkezi: denetim merkezinde uyku modu ve gürültü idrak etme amaciyla tertemiz geçişler bulunacak.

– Mimari: watchOS 7’de uygulamalar artık uzantılara dayalı olmayacak. Bu sayede uygulamaların çalışması amaciyla iPhone’unuzda heyeti olmasına neden olmayacak.

– Kan Oksijen Takibi iOS 14’ün sızdırılmış tek versiyonunda bulunan koda göre Apple, Apple Watch’un kan oksijen seviyelerini tespit etmesini sağlayacak tek watchOS 7 ve Apple Watch Series 6 özelliği üzerinde çalışıyor.

Özelliğin tertemiz Apple Watch Series 6 cihazlarıyla sınırlı olup olmayacağı veya watchOS 7‘de tek yazılım güncellemesi olarak gelip gelmeyeceği Tamamiyle net değil, çünkü Daha önceki Apple Watch modellerinin kan oksijen seviyelerini tespit etmesi mümkün olabilir.

ARM Tabanlı Mac Planları

Apple’ın WWDC‘de ARM tabanlı Mac’lere tasarilanan geçişini duyurması ve Intel işlemcilerinden şirket içinde üretilen işlemcilere geçiş çabalarına değin Bir takım veriler sağlaması bekleniyor.

Apple, geliştiricilerin değişime hazırlanmasına vakit saglamak amaciyla ARM tabanlı yongaları erkenden duyurmayı planlıyor, ama evvel ARM tabanlı Mac’ler 2021‘e civarindan gelmeyecek.

Yeni iMac

Apple’ın WWDC’de tertemiz tek iMac tanıtmayı planladığı bildirildi ve cihazın Mac’in yıllardır görülen evvel tasarımla karşımıza çıkacağı söyleniyor. ekstradan tertemiz iMac‘te iPad Pro tasarım dili ve Pro Display XDR‘deki çerçevelere eş dahada ince çerçeveler kullanılabilir.

Apple WWDCapple wwdc 2020Apple WWDC 2020’de bizleri neler bekliyorwwdc 2020WWDC 2020 etkinliğiWWDC 2020 programı

Leave a reply