Windows 7 kullanıcıları tehlikede! Yeni Zoom vakası

0
249

Artık arama motorlarının arama bölümüne “Zoom güvenlik açığı” yazıldığında ekrana Zoom ile alakalı yüzlerce şikayet geliyor. Bu şikayetlere tek yenisi dahada eklendi. tertemiz güvenlik açığı, Windows 7 kullanıcılarını tehdit ediyor.

Zoom güvenlik açığı ile Windows 7 amaciyla tehlike saçıyor

Daha evvel Windows 10 kullanıcıları amaciyla tehlike saçan bulut tabanlı yazılım, şimdi de 11 yaşında olan işletim sistemini tehdit ediyor. Sloven siber güvenlik firması ACROS Security, Zoom’da şimdiye civarindan keşfedilmeyen tek tehlikeyi tespit etti.

ACROS Security, iletişim yazılımında bulunan bu hatanın pc korsanları amaciyla bulunmaz tek nimet olduğunu açıkladı. çünkü bu sistem hatası sayesinde Windows 7 ile dahada Daha önceki Windows sürümlerini kullanan kullanıcıların bilgisayarı ele geçirilebiliyor.

Zoom güvenlik açığı

Bu açığın uzunca vakitten beri perişan niyetli kullanıcılar tarafından kullanıldığı alana çıktı. Sıfırıncı vakit (zero-day) vakası olarak adlandırılan bu benzeri durumlar, tek yazılımın itibarını oldukça zedeliyor.

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının dahada üst Windows sürümlerini kullanması yerine çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bilinen Windows 7 sürümünden Windows 10 sürümüne geçiş uygulamak fiyatsız olmuştu.

Zoom Windows 7

Microsoft, 15 ocakta 2020 tarihinde Windows 7 kullanıcılarına verdiği desteği kestiğini belirtmişti. Bu bağlamda artık bu ve bunun için eş hiçbir tehlike, ABD’li yazılım şirketi tarafından bertaraf edilmiyor. Zoom, bu tertemiz güvenlik açığı sebebinden mağdur var olan Windows 7 kullanıcılarının mağduriyetini gidermek istiyor.

Zoom amaciyla çalışan tek medya sözcüsü, bu mevzu ile alakalı şunları söyledi: “Zoom, potansiyel güvenlik açıklarına ait bütün raporları ciddiye alıyor. Windows 7 ile dahada Daha önceki Windows sürümlerini kullanan kullanıcıları etkileyen tek mevzunun var olduğunu öğrendik. Bu meselesi hızlı tek şekilde çözmek yerine tertemiz tek yama üzerinde çalışıyoruz.”

Zoom ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Windows 7 Zoomzoomzoom emniyetli mizoom güvenlik açıklarızoom güvenlik açığıZoom güvenlik sorunuZoom Windows 7Zoom Windows 7 sürümü

Leave a reply