WhatsApp düşüşte! Türkiye’de Telegram rüzgarı

0
389

Çok yakın bir zamanda meydana gelen ve WhatsApp kullanıcılarını endişelendiren son görülme sorunu, Türkiye’nin Twitter gündemine damgasını vurdu. Bu yüzden birçok insan “Telegram nasıl indirilir?” sorusunun cevabını aradı.

Elbette bazı yeni kullanıcılar bu soruna rağmen “WhatsApp nasıl indirilir?” şeklinde arama yapmaya devam etti. Türkiye’de Telegram hakkında 4500’den fazla iletinin paylaşılması, WhatsApp ile Telegram arasındaki rekabeti körükledi.

WhatsApp ve Telegram nasıl indirilir? Telegram gündemde!

Kısa bir süre önce birçok kullanıcının aynı anda son görülme özelliğinin kaybolduğunu söylemesi, kullanıcı topluluklarının Telegram cephesine kaymasına sebep oldu. WhatsApp kullanıcıları bu özelliğin kaldırılmasını istemiyor.

Ayrıca sorunun yaşanmaya devam ettiği saatlerde gizlilik ayarlarının güncellenmesine de izin vermeyen popüler mesajlaşma servisi, sunucu tarafında yaşanan sorunlar ile boğuştu. Bu sorunlar 4 saat önce ortadan kaldırıldı.

Telegram nasıl indirilir

Problemlerin ortadan kaldırılmasına rağmen eleştiri oklarını WhatsApp cephesine yönelten birçok kullanıcı, Telegram platformunu kullanmaya başladığını ifade etti. Telegram cephesinin 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı mevcut.

WhatsApp ise 2 milyardan fazla aktif kullanıcı ile birlikte yoluna devam ediyor. Telegram, Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından piyasaya sürüldü. 6 yıldır hizmet veren mesajlaşma servisi, son olaylarla beraber, artık daha fazla Türk kullanıcısına ev sahipliği yapıyor.

WhatsApp, ABD’li yazılımcı Brian Acton ve Ukraynalı Jan Koum tarafından piyasaya sürüldü. 11 yıl önce hayatımıza giren bu program, günümüzün revaçta olan mesajlaşma platformları arasında yer alıyor.

Bazı kullanıcılar ise WhatsApp kullanmaya devam ediyor. WhatsApp ile Telegram, iOS ve Android için üretilen iki popüler mesajlaşma yazılımı olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu iki yazılım nasıl indirilir?

Özellikle yeni bir kullanıcı iseniz ve bir mesajlaşma platformu arıyorsanız WhatsApp için hazırlanan iOS sürümüne “buradan” ulaşabilirsiniz. Kendisinin Android sürümü ise “buradan” indirilebiliyor.

WhatsApp nasıl indirilir

Telegram da aynı yöntem ile indirilebiliyor. Kendisinin iOS sürümüne “buradan” erişebilirsiniz. Eğer bu yazılımın Android sürümünü indirmek istiyorsanız “buraya” tıklamalısınız.

Son olarak bu sayfalara akıllı telefonunuz aracılığı ile ulaşmanız daha verimli bir sonuç elde etmenizi sağlayacak. WhatsApp ve Telegram hakkında neler düşünüyorsunuz?

telegramTelegram AndroidTelegram Android sürümüTelegram Android sürümü nasıl indirilirTelegram iOSTelegram iOS sürümüTelegram iOS sürümü nasıl indirilirTelegram nasıl indirilirwhatsappwhatsapp androidWhatsApp Android sürümüWhatsApp Android sürümü nasıl indirilirWhatsApp iOSWhatsApp iOS sürümüWhatsApp iOS sürümü nasıl indirilirWhatsApp nasıl indirilirWhatsApp son görülme gözükmüyorWhatsApp son görülme sorunu

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply