WhatsApp çöktü! Bağlantı sağlanamıyor

0
271

Son dakikalarda pek çok kullanıcı WhatsApp mesaj gönderimi yaparken sorun yaşadığını bildiriyor. Peki WhatsApp çöktü mü?

whatsapp coktu

WhatsApp mesaj gönderimi yapılamıyor; WhatsApp çöktü mü?

Kullanıcılar şu anda popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’da mesaj ve medya dosyalarını gönderip almakta problem yaşıyorlar. Sorunun WhatsApp sunucularındaki geçici bir sorundan kaynaklandığı düşünülüyor.

İnternet sitelerinin ve uygulamaların çökmesiyle alakalı kullanıcılara veri sağlayan Down Detector’de yer alan yorumlara ve istatistiklere göre dünya genelinde aynı sorun yaşanıyor.

whatsapp coktu

Genel olarak Avrupa kıtasındaki kullanıcılar WhatsApp üzerinden mesaj ve medya alıp gönderemiyor. Kuzey ve Güney Amerika’da bulunan ülkeler de şu an için durumdan etkilenen bölgeler olarak görülüyor. Haritaya göre Türkiye’de çok bir değişim görünmüyor ancak bazı kullanıcılar sorun yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter’dan açıklama yaparak sorunun Türkiye’de kısmen yaşandığına değinirken yerli ve milli uygulamalarımızın çalışmaya devam ettiğini açıkladı.

GÜNCELLEME: WhatsApp mesaj gönderme ve bağlantı sorunu 23:40 itibarıyla çözülmüş görünüyor.

whatsappWhatsApp çöktü müwhatsapp fotoğraf ve videoWhatsApp medyawhatsapp medya gönderimi

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply