watchOS 7 yeni bir sorun ile gündemde: Apple Watch

0
267

watchOS 7 güncellemesi yayımlandı ama kendisinin Apple Watch amaciyla geliştirilen GPS özelliği ile ahenk gösteren tek şekilde çalışmadığı alana çıktı. Navigasyon özelliği olarak da adlandırılan bu yazılımda yaşanan tek mesele kullanıcıları düş kırıklığına uğrattı.

16 Eylül 2020 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulan watchOS 7, Apple Watch Series üç ve dahada üst modeller için hazırlandı. Apple’ın devreye girdiği ve GPS meselenini en kısa müddette çözeceği öğrenildi.

watchOS 7 Apple Watch GPS özelliği ile ahenk gösteren değil

Uzay tabanlı uydu navigasyon sistemini içerisinde barındıran Apple Watch modelleri, aldığı en nihayet güncelleme sebebinden kullanıcıların GPS verilerini kaydedemiyor. tek Apple Watch Series 4 sahibi, GPS verilerini Strava adli tek platforma tasima etmek istedi.

“Hageltjes” adli bu kullanıcı, tek ikaz iletisi ile karşılaştığını ve bu iletide hiçbir GPS verisinin bulunamadığına değin tek yazının olduğunu söyledi. Hageltjes, aynı mesele ile Fitness uygulamasında da karşılaştığını ve eşinin de bu vaziyetten muzdarip olduğunu söyledi.

watchOS 7 Apple Watch

“Keksz” adli aza ise haritanın Yalnızca başlangıç noktasını gösterdiğini ama rastgele tek yol tarifi tarifi yapmadığını ve hiçbir otobüs durağını göstermediğini dile getirdi. başka kullanıcılar da bunun için eş sorunlardan yakınıyor.

Apple Watch Series 3, Apple Watch Series dört ve Apple Watch Series 5 kullanan kişileri etkileyen bu mevzunun neden kaynaklandığı alana çıkmış benzeri gözüküyor. çünkü Bir takım kişiler Apple ile iletişime geçtiğini açıkladı.

Apple Watch GPS özelliği

Apple, bu problemin Strava sebebinden yaşandığını söyledi. 2009 seneninde piyasaya sürülen bu uygulama, insanların egzersizlerini takip ediyor. bisiklet yarisi ve koşu benzeri aktiviteleri analiz eden Strava hemide iOS ayni vakitte da Android amaciyla tasarlandı.

Apple’dan verilerin kaydedilmesinde yaşanan alakalı aksaklığı en kısa müddette ortadan kaldırması bekleniyor. Siz de bunun benzeri tek aksaklık ile karşılaştınız mı? Yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyoruz.

akıllı saatAppleapple watchApple Watch GPSApple Watch navigasyonGPSwatchos 7

Leave a reply