Uygun fiyatlı Huawei Y8s tanıtıldı! İşte özellikleri

0
225

Sızıntı bilgilerle adından laf ettiren ahenk gösteren fiyatlı Huawei Y8s modeli, Huawei’nin resmi sitesinde listelendi. Huawei Ürdün internet sitesinde yerini alan telefonun özellikleriyle alakalı heyecan edilen bütün detaylar da netleşti. Huawei Y8s özellikleri ile ahenk gösteren fiyatlı rakiplerine gözdağı veriyor.

Huawei Y8s özellikleri

Bir müddettir heyecanla beklenen akıllı telefonun teknik nitelikleri nihayetinde netleşti. Huawei Y8s özellikleri ile alakalı detaylara baktığımızda telefonun 6.5 inçlik LCD tek ekranla geldiğini görüyoruz. Bu ekran Full HD+ çözünürlük sunuyor. Ekran üzerinde tek çentik konumlanıyor. Dikkat çeken nokta ise bu çentikte iki ön kameranın kullanılıyor olması.

Huawei Y8s özellikleri

Donanım tarafına baktığmızda ise bizi Kirin 710 işlemci ve dört GB RAM karşılıyor. MicroSD kart desteğine sahip var olan telefonun 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki değişik depolama alanı seçeneği bulunuyor.

Arkada ikili kamera kurulumuna tek flaş eşlik ediyor. anne kamerası 48 piksel çözünürlüğe sahip telefona iki piksel çözünürlüğünde derinlik sensörü eşlik ediyor. aynı zamanda suni zeka destekli kamera kurulumunda anne kameranın diyafram değeri de f/1.8.

Önde, başta da söylediğimiz benzeri iki adet kamera kullanılıyor. Bu kameralardan biri iki piksel ve F/2.4 diyafram değerine sahip derinlik sensörü. ötekisi ise 8 piksel ve f/2.0 diyafram değerine sahip anne kamera.

Telefon 4.000 mAh’lik batarya ile besleniyor ve micro USB üzerinden şarj oluyor.

Android Pie tabanlı EMUI 9.1 işletim sistemi ile gelen telefonun ücreti ile alakalı ise şimdilik tek İzah yok.

Huaweihuawei y8shuawei y8s özellikleriuygun fiyatlı huawei y8s

Leave a reply