Ücretsiz Minecraft oyunu koronavirüse yenildi

0
116

Minecraft, sade grafik yapısına rağmen, oyun dünyasında en çok rağbet gören oyunlardan biri. Microsoft’un sahibi olduğu Mojang Studios tarafından geliştirilen oyunun iddialı tek çesidi ise nihayet günlerini yaşıyor. bunun için göre Microsoft, ücretsiz Minecraft mobil oyunu amaciyla pandemi koşullarında dahada çok kaynak ayırmak istemiyor.

Ücretsiz Minecraft, artırılmış gerçeklikte istediğini alamadı 

Pokemon Go ile başlayan mobil oyunlarda artırılmış gerçeklik çılgınlığı için, Mojang Studios’da Minecraft Earth oyununu, 2019 seneninde duyuruldu. Minecraft Earth, aslında Android tarafında Daha geliştirmeler yapılan ve pandemi öncesi zevk toplayan tek oyundu.

Ancak artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak, sokakta Minecraft oynamayı teşvik eden oyun, uzunca müddettir beklenen alakayı görmüyor. Microsoft ise iddialı oyun amaciyla güç tek karar aldı ve 30 Haziran’da uygulama marketlerinden kaldırmaya karar verdi.

Karşımızda artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan ücretsiz tek Minecraft oyunu olsa da, oyun amaciyla ödemelerle kazanç harcamanız gerekiyordu. Microsoft ise Minecraft Earth’te kazanç harcayan herkese Minecraft‘ın ahenk gösteren tek kopyasını verecek. Mojang Studios ise bu bağlamda  oyun içinde ücretli içerikler amaciyla Bir takım yenilemeler yaptı.

ücretsiz minecraft, artırılmış gerçeklik, minecraft earth

Minecraft Earth amaciyla tertemiz oyun içi yenilemeler yapıldı

Buna göre Minecraft Earth içinde hakikat kazanç işlemlerinin kaldırıldı. Yakut maliyetlerini mühim ölçüde düşürüldü. Üretim ve eritme amaciyla vakit gereksinimlerini azaltıldı.

Kullanılmayan işçiliği ve eritme destekleri aynı seviyedeki yarıçap artışlarıyla değiştirildi. 5 ocakta – 30 Haziran arasında oturumu açan oyunculara ise tek sıra karakter oluşturucu öğesi verilecek.

Ücretsiz Minecraft olarak dikkat çeken Earth, 30 Haziran‘da kapanacak ve bu tarihten ardindan indirilemeyecek. 1 Temmuz tarihinde ise Character Creator ve Minecoin yetkileri dışındaki bütün oyuncu verileri silinecek.

ücretsiz minecraft, artırılmış gerçeklik, minecraft earth

Oyunda yakut bırakılan oyuncularrın bu yakutları ise Minecraft‘ın konsol ve PC sürümlerinde ücretli öğeler satın almak amaciyla Minecoin‘e dönüştürülecek.

Oyunun sunucuları 26 Nisan’a civarindan çalışmaya ayni ritimde devam edecek. özellikle iOS tarafında oldukça beğenilen oyun, belki de pandemi şartlarının hafiflemesiyle tekrar Microsoft tarafında tek şans bulabilir. Ücretsiz Minecraft Earth, artırılmış gerçeklik oyununu denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ücretsiz minecraftminecraftminecraft earthMinecraft Earth betamobil oyun

Leave a reply