Ubisoft zor günler yaşıyor! Kritik isim şirketten ayrıldı

0
254

Ubisoft güç günler yaşıyor, şirketin üst düzey isimlerine karşı yapılan cinsel istismar ve dolandırıcılık suçlamaları şirkete vuruş vuruyor. Şirketin bütün oyunlarından sorumlu var olan ad Serge Hascoet şirketteki görevinden istifa etti. Hascoet Yalnızca görevini bırakmadı, şirket ile hiçbir alakası kalmayacak şekilde ayrıldı.

Üst düzey yöneticilerine gelen suçlamalar video oyunu devinin yerine iz sürüyorken bu olay oyun dünyasını sarstı.

Serge Hascoet Ubisoft ile yollarını ayırdı

Şirketin kreatif ekibinin öncüsü var olan Hascoet bugüne civarindan çıkmış bütün Ubisoft oyunlarına hayat veren isimlerden biriydi. Oyunlarından fantezi dünyası, olay akışları ve senaryoları ile yakından alakadar var olan Hascoet’in ayrılmasından ardindan istikbal oyunlarla alakalı şüpheler oluştu. Serge’in görevine belli tek süre olarak şirketin kurucusu ve aynı zamanda CEO’su var olan Yves Guillemot bakacak.

ubisoft güç günler

Masadan eksilen tek yönetici Serge Hascoet değil, Kanada’daki stüdyonun müdürü var olan Yannis Mallat ve insan kaynakları bölümü sorumlusu Cecile Cornet de görevlerinden ayrıldı.

Bloomberg’e göre kreatif düşünce ile alakalı lider ad var olan Serge Hascoet’in ayrılması, şirkette hatri sayilir büyüklükte tesirlere neden olabilir. Bu köklü değişikliklerin derhal peşinden şirkette müspet gelişmelerin yaşanacağı sözü Ubisoft’un CEO’su tarafından verildi.

üst düzey yöneticiserge hascometubisoftubisoft ceoubisoft yöneticileri

Leave a reply