Twitter kullanıcısına 1.2 milyon lira ceza! İşte nedeni

0
202

Günümüzde borsadan kripto paraya çeşitli alanlara yatırım yapanlar bu konuyla alakali paylaşımlar yapan ve çok takipçi kitlesi bulunan Twitter hesaplarını takip ediyor, Telegram gruplarına katılıyor. Tabi, bunu kötüye kullanmak isteyenlerde oluyor. kapital Piyasası heyeti (SPK), Twitter’dan yatırımcıları yönlendirerek haksız kazanç ele geçirmeye çalışanlara karşı sıkı tek denetim başlattı.

SPK’dan Twitter kullanıcısına 1.2 milyon Lira ceza!

Bu kapsamda Bir gün evvel yayınlanan SPK bülteninde, Twitter üzerinden yatırımcıları yönlendiren tek kişiye tek milyon 175 bin 29 Lira yönetimsel kazanç cezası verildiği açıklandı. HaberTürk tarafından paylaşılan bilgilere göre, @derinhisse hesabının sahibi Önder Tavukçuoğlu takipçilerine RYSAS paylarini almalarını veyahut tutmalarını öneri ettikten derhal ardindan satış işlemi gerçekleştirdi.

Verilen kazanç cezası SPK’nın yönlendirme ile ugras karşısındaki ciddiyetini gözler önüne seriyor. uzman olanlar bu karar sonrasında eş şekilde takipçilerini yanlış yönlendirmeye çalışan kişilerin tek korku içerisine girdiğini belirtiyor.

‘Piyasa Dolandırıcılığı’ ve ‘İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçu’ kapsamında 2019 seneninde 158 kişi ile alakalı işlem yasağı tedbiri uygulandı. 159 kişi ile alakalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na hatali ilaninda bulunuldu ve 72 kişi ile alakalı toplaminda 24 milyon 102 bin 387 Lira meblağında yönetimsel kazanç cezası tesis edildi.

spktwittertwitter kullanıcı

Leave a reply