Türkiye’deki ilk Netflix engeli uygulanmış olabilir!

0
340

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı sosyal medya açıklaması, Türkiye’nin ana gündem konularından birisine dönüştü. “Erişim engeli ile adli – mali yaptırım dahil her türlü tedbiri alacağız.” sözlerinden sonra milyonlarca kişinin aklına “sosyal medya engellenecek mi?” sorusu akıllara geldi.

TBMM, Netflix engeli ile gündemde!

Diğer siyasi partilerin liderleri Cumhurbaşkanı’nın açıklamasındaki “erişim engeli” ifadesine tepki gösterirken, bugün dikkat çekici bir gelişme yaşandı. ANKA’nın iddiasına göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Netflix engeli uygulanmaya başlandı.

Netflix’e girmek isteyenlerin ““Bu siteye ulaşılamıyor. www.netflix.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü” uyarısı ile karşı karşıya kaldığı dile getiriliyor. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için TBMM’de Netflix’e neden erişim sağlanamadığı netlik kazanabilmiş değil.

Cumhurbaşkanı sosyal medya hakkında ne demişti?

Erdoğan konuşmasında “Sosyal medya mecralarının nasıl olup da böyle bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüştüklerini asıl konuşmamız gerekiyor.” dedi. Bu mecraların bir düzene sokulmasının şart olduğu belirten Cumhurbaşkanı, bu millete ve bu ülkeye bu tür mecraların yakışmadığını belirtti. Konuşmanın devamında “Bir an önce konu hakkındaki çalışmanın parlamentoya gelmesi, bu tür mecraların tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz “dedi.

netflix engeliTürkiyeTBMMtbmm netflix

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply