Türkiye’de en çok satan telefon markaları açıklandı!

0
265

Son senelerde telefon fiyatlarındaki artışa ülkemizdeki vergilerin de eklenmesiyle amiral gemileri Bir hayli kişi amaciyla ulaşılamaz oldu. Giriş ve ortada düzey telefonlarına var olan alaka hızla artıyor. Xiaomi bu erken düzen ettiği etkinlikte Redmi Note 9‘u tanıttı ve aynı zamanda Türkiye’de en çok satan telefon markaları açıklandı.

Türkiye’de en çok satan telefon markaları

Xiaomi tarafından paylaşılan bilgilere göre: 2020 yılının evvel çeyreğinde hayat ile eş şekilde Türkiye’de de en çok satan telefon markası Samsung. ülkemiz pazarının yüzde 30’unu elinde bulunduran Samsung’un geçtiğimiz seneye mukayese et sektör payında yüzde 11’lik tek küçülme yaşadığı belirtiliyor.

Türkiye'de en çok satan telefon markaları

İkinci sırada yüzde 24 sektör hissesi ile Huawei yer alırken, yüzde 17’lik küçülme ile en hatri sayilir büyüklükte kaybı yaşayan marka olduğu görülüyor. Yüzde 17 sektör hissesi ile üçüncü sırada bulunan Xiaomi’nin ise yüzde 339 büyüme ile rekor kırdığı dile getiriliyor.

Yüzde 7 sektör payına sahip var olan Apple Başka bir deyişle iPhone’lar dördüncü sırada. Özetlemek gerekirse: Samsung ve Huawei’nin model çeşitliliği ve ortada segmentte bulunan rekabetçi telefonları sektör payının hatri sayilir büyüklükte tek bölümüne hakim olmalarını sağlıyor. Xiaomi ücret / performans oranı çok telefonlara ile büyümeye ayni ritimde devam ediyor. Oldukça yaygın olmasına karşın iPhone fiyatlarının eriştiği nokta Apple’ın kayıplar yaşamasına neden oluyor.

Türkiye’de en çok satan markalar ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı belirtiniz…

akıllı telefonAndroidHuaweisamsungTürkiye’de en çok satan telefon markaları

Leave a reply