Turkcell Wi-Fi 6 ile evlerde yeni internet dönemini başlattı

0
208

Turkcell, Wi-Fi 6 teknolojisini evlerde çikarmaya başladı. Yenilikçi teknolojisi sayesinde fiber şebekesi üzerinden ultra çok hızlarından verilmesine imkan sağlayan Wi-Fi 6 aynı zamanda var teknolojilere göre ev içinde dahada geniş kapsama imkanı sunuyor. Ayrı olarak bu teknoloji suni zeka tabanlı yazılımıyla evlerde tertemiz kuşak servislerin de kullanılmasına imkan tanıyor.

Verilen bilgiye göre, ev içinde Wi-Fi irtibatını güçlendiren Wi-Fi 6 ile sabit web irtibatı evin her adina taşınarak, var teknolojilere göre çok dahada çok kapsama elde ediliyor. Bu sayede duvarlardan kaynaklanan kapsama meselesi da çözülürken, modem içinde bulunan bulut tabanlı suni zeka çözümü ile ferdi fiber kullanan Turkcell müşterileri, Wi-Fi ağlarına dahada randımanlı ve düşük gecikme süresiyle bağlanabiliyor. Ayrı olarak bağlantıda kullanılan Wi-Fi 6 akıllı modem, düşük gecikme gerektiren online oyunlar benzeri vaziyetleri otomatik olarak algılayarak Wi-Fi irtibatını bunun için ahenk gösteren vaziyete getiriyor.

“Sektörümüzdeki lider rolümüzü ev internetinde de sürdürüyoruz”
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Turkcell genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: “Şirket olarak birinci önceliğimiz müşterilerimizi en tertemiz ve en kaliteli hizmetle buluşturmak. Bu amaçla bugüne civarindan neden mobilde gerekse sabit internette Bir hayli ilke imzasini attık. Bu sayede tertemiz kuşak teknolojileri müşterilerimizin kullanımına sunduk. özellikle pandemi döneminde müşterilerimizin, hanelerinde hızlı ve kaliteli Wi-Fi hizmetine var olan ihtiyacı tek kat dahada arttı. bu yüzden sabit internette tertemiz tek çagi başlatacak, bizim de üzerinde çalıştığımız tertemiz kuşak teknoloji Wi-Fi 6’nın laboratuvar testlerini hızlı ve başarılı tek şekilde tamamlayıp müşterilerimizin kullanımına hazır vaziyete getirdik. Türkiye’de tekrar evvel kez Turkcell müşterilerinin kullanabileceği Wi-Fi 6 teknolojisiyle müşterilerimiz hanelerinin her noktasında aynı performansla fiber internetlerini kullanabilecek. Bundan bunun benzeri de ülkemize tertemiz kuşak teknolojileri kazandırmak ve müşterilerimize en iyiyi saglamak amaciyla çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz”.

Turkcell’in tertemiz sunduğu Wi-Fi 6 teknolojisinden evvel etapta altyapısı ahenk gösteren var olan tertemiz ferdi fiber müşterileri yararlanabileceği belirtildi.

Leave a reply