TSMC, Huawei için kararını verdi

0
335

ABD’nin uyguladığı kısıtlamalara göğüs germeye çalışan Huawei’ye tertemiz tek vuruş bu sefer anne vatanından geldi. alana çıkan tertemiz gelişmelere göre TSMC bütün işleri durdurma kararı aldı. böylelikle Kirin’den ardindan TSMC işlemci imalatı de ambargoya takılmış oldu.

TSMC bütün Huawei siparişlerini durdurdu

Tayvan Semiconductor Manufacturing Co Ltd, Washington’un Çin şirketine işlemci tedariğini dahada da sınırlandırmaya baz alinarak hamlesine cevap olarak, Huawei Technologies’den alınan yeni siparişleri durdurdu.

huawei tsmc işlemci üretimi

Rapora göre, TSMC’nin tertemiz yasaktan evvel aldığı ve halihazırda üretimde var olan sipariş buyrukları bu karardan etkilenmiyor. Bu işlemcilerin Eylül’den önce teslim edilmesi gerekiyor.

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte sözleşmeli yonga üreticisi ve mühim tek Huawei tedarikçisi var olan TSMC, Perşembe bugünü AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli tek tesis inşa etmeyi planladığı açıklandı. TSMC akabinde de “ABD dışsatım kaide değişikliğini yakından takip ettiğini” açıkladı.

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Cuma bugünü açıklanan tertemiz kural, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ teknolojisi ile vatan dışında üretilen yarı iletkenlerin Huawei’ye satış lisansı istek etmek üzere genişleterek, dünyanın iki numaralı akıllı telefon üreticisine ihracatı durdurmak amaciyla girişimini hatri sayilir büyüklükte ölçüde artırdı.

Huawei bu konuyla alakali yorum yapmayı reddederken, TSMC işlemci imalatı detaylarını açıklamayacağını söyleyerek saklılık hakkını kullandığını belirtti.

HuaweiTSMCTSMC işlemci

Leave a reply