Trendyol, Huawei’yi terketti

0
322

Huawei, uzunca vakittir ABD tarafından Bir takım ambargolara elbet tutuluyor. ABD’li şirketlerle iş yapması kısıtlanan Huawei’in tertemiz model telefonlarında Google Play Servisleri de bu kısıtlamalardan dolayı bulunmuyor. Google Play Servisleri’nin bulunmadığı telefonlarda kendisinin uygulama mağazası AppGallery ile kullanıcılarına hizmet veren Huawei, Bir takım sıkıntılar ile baş başa kalmış benzeri duruyor. eğer Huawei telefonunuzda Google Play Servisleri bulunmuyorsa ve AppGallery üzerinden Trendyol uygulamasını indirmişseniz, Trendyol uygulaması Huawei telefonlar üzerinde hatali verebiliyor.

Trendyol uygulaması Huawei’nin Bir takım modellerinde sıkıntı çıkartıyor

Google Play servislerinin olmaması, Huawei Mate 30 serisi  yada Huawei P40 serisi benzeri modellerde Play Store, YouTube benzeri uygulamaları kullanamayacağımız manasına geliyor. Bu vaziyete önlem olarak kendisinin uygulama mağazası var olan AppGallery’i kullanan Huawei, uzunca vakittir Yorucu tek asama yönetiyor. Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte 3. uygulama mağazası var olan AppGallery’de şu anda Bir hayli uygulama bulunuyor ama Bir takım sıkıntılar Huawei’in peşini bırakmış değil. Huawei’nin kendisinin uygulama mağazasından indirmiş olduğunuz Trendyol uygulaması Google Play Servisleri olmadığı gerekçesi ile hatali veriyor.

Huawei P40 Pro modelinde Google servisleri bulunmuyor. durum böyle olunca kullanıcılar Huawei’nin kendisinin uygulama mağazasından istek ettikleri uygulamaları indirebiliyorlar. Bu uygulamalardan tek tanesi var olan Trendyol uygulamasını indiren kullanıcılar “Trendyol, Google Play hizmetleri olmadan çalışmaz ve bu hizmetler cihazınız tarafından desteklenmiyor”  hatası ile karşılaşıyor. Kullanıcılar karşılarına çıkan Yükle butonuna bastıkları vakit ya uygulamadan atılıyor veya uygulamayı kullanmaya ayni ritimde devam edebiliyorlar.

Huawei’nin ABD tarafından tatbik edilen ambargo ile ugras ederken, AppGallery üzerindenki uygulamaların sayısını hatri sayilir büyüklükte tek hızla arttırması oldukça başarılı tek durum. Ancak yaşanan bu hatali kullanıcılar amaciyla oldukça enteresan duruyor.

Huaweihuawei appgalleryhuawei trendyol

Leave a reply