TikTok rakibi yeni bir uygulama: Facebook Collab!

0
157

Facebook girmediği tek alan kalmaması amaciyla oldukça sıkı çalışıyor. Facebook bildiğiniz üzere uzunca tek müddettir ”sadece Facebook” değil. Instagram ve WhatsApp benzeri popüler uygulamaların şirketin bünyesine girmesiyle dahada çok ismini duymaya başladığımız Facebook, artırılmış gerçeklik tarafında da Oculus ile atılım yapmayı hedefliyor. dahada evvel Facebook Gaming ile karşımıza çıkan şirket şimdi de telefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab ile kullanıcıları karşılıyor.

Mobilden müzik uygulamak amaciyla Facebook Collab

Facebook Collab, platform içindeki kullanıcıların birbirleriyle paylaştıkları video klipler aracılığıyla ortaklaşa müzik yapmalarına imkan tanıyan tek mobil uygulama. Şu anda App Store kullanıcılarının kullanımına fiyatsız olarak açılan uygulama karantina sürecinde mobil uygulamalara yönelen insanlara tek ek oluşturmak amaciyla geliştirilmiş.

Söz konusu uygulamanın TikTok ile benzerlikleri de bulunuyor. Biliyorsunuz her sene çok dahada çok kullanıcıya ulaşan TikTok sektörde adından laf ettirir vaziyete geldi. Facebook Collab da bu noktada TikTok’a rakip olmak istiyor. 15 saniyelik video oluşturma imkanı sunan bu platformun en hatri sayilir büyüklükte iddiası ve başka platformlardan ayrıldığı özelliği ise kullanıcıların ortaklaşa çalışabildikleri tek havuzları olması.

Facebook Collab-00

Müzik yapma uygulaması, kullanıcıların telefonlarındaki üç ayrı videoyu birleştirmesine ve bu sayede kısa müddette müzikli video oluşturmasını sağlıyor. Oluşturulan bu video klipler ise bahsettiğimiz ortaklaşa çalışma havuzunda düzenlenebiliyor. müsterek çalışma alanında yayımlanan video klipler görüntülenebiliyor ve tertemiz tek videonun oluşmasına katkı da sağlayabiliyor.

İlerleyen süreçte uygulamanın Android kullanıcıları amaciyla gelip gelmeyeceği ile alakalı tek bilgi bulunmuyor.

Facebook Collabmüzik birleştirme uygulaması Facebook Collabmüzik yapma uygulamasımüzik yapma uygulaması Facebook Collabtiktok alternatifi

Leave a reply