Teknoloji markası üçüncü çeyrekte yüzde 61 büyüdü, 20 yılın en iyi performansına ulaştı

0
173

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin lider markası Teknosa, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yükselen muvaffakiyet grafiğini, tarihinin maksimum seviyesine taşıdı. geçen sene aynı döneme göre yüzde 61 büyüme ile 1,7 milyar TL’lik ciroya ve 62,5 milyon TL’lik net kâra ulaştı. nihayet senelerde omnichannel (çoklu kanal) stratejisi doğrultusunda müşteriyi odağına alarak dönüşüm ve dijitalleşme yolculuğunu sürdüren Teknosa, perakende sektörüne kıymet katan tertemiz açılımlarına pandemi ile birlikte dahada da hız kattı. Yenilikçi ve alıcı beklentilerine ahenk gösteren kesintisiz hizmet anlayışı ve teknoloji alışverişinde emin yol tarifi olmasının neticelere müspet tesiri sayesinde sene evvel dokuz ayında Teknosa’nın toplaminda cirosu, geçtiğimiz sene aynı dönemine oranla yüzde 28 artış göstererek üç milyar 674 milyon TL’ye, karlılığı 15,9 milyon TL’ye ulaştı. 

Sağlıklı ve emniyetli alışveriş ortamı sağlanarak Haziran ayında açılan Teknosa mağazaları satışlara mühim katkısını sürdürürken, Teknosa.com ve mobil uygulamalardaki yükselen grafik de ayni ritimde devam etti. E-ticarette 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen seneye göre yüzde 123 büyüme elde eden Teknosa, bu büyüme ile birlikte evvel dokuz aylık online cirosunu da 705 milyon Lira seviyesine çıkarakgeçen seneye göre takriben dört kat artırdı.

2020 senesi üçüncü çeyrek finansal neticelerini değerlendiren Teknosa yönetim heyeti Başkanı barış Oran, “Yeni Neslin Teknosa’sı vizyonuna göre oluşturduğumuz, değişime hızla adapte olabilen alıcı odaklı yollar haritamız sayesinde kuruluşumuzdan beri geçen 20yılın en iyi çeyrek performansını yakaladık. Dijital ve alıcı odaklı dönüşümümüz, devamlı değişen ve yükselen teknoloji ihtiyaçları karşısında en iyi şekilde hizmet vermemizi sağladı. Bu sayede Bir hayli müessesenin değişik zorluklar yaşadığı pandemi sürecinde Teknosa olarak sıhhatli büyüme ve karlılık hedefimize ulaştık. Rekor satışların ve yükselen performansımızın yanı sıra dayanıklı ve çevik tek organizasyon oluşturmayı başardık. Odağımızda dijital dönüşümde hızlanıp, süreçlerimizi yalınlaştırmak ve veriye dayalı olarak geleceği şekillendirmek var. alıcı deneyiminde ve memnuniyetinde çıtayı Her vakit yükselteceğiz” dedi.

Teknoloji ile lider çözümler geliştiriyoruz

Pandemi ile birlikte hızlanan dijital dönüşümün Teknosa’ya mühim tek avantaj ve tek sonraki asama amaciyla fırsat sunduğunun altını çizenTeknosa genel Müdürü Bülent Gürcan ise şunları söyledi: “Teknosa olarak müşterilerimizi istek ettiği ürünlerle doğru zamanda, istediği kanalda basit ve hızlı şekilde, en iyi deneyimle buluşturmak ve bunu en randımanlı şekilde uygulamak amaciyla Bir hayli parametreyi takip ediyoruz. Müşterilerimiz her vakit kesintisiz deney ve hızlı servis istiyor. dahada da önemlisi, kendilerine hususi önerilere alaka gösteriyor. Biz de bu çerçevede çevik yapımız, kuvvetli altyapımız ve veri bazlı iş modelimiz ile mühim geliştirmeler yapıyor, bunun art dönüşlerini alıyoruz. Online ve offline kanallarda oluşturduğumuz entegre gücü, alıcı odaklı yenilikçi hizmetler sunarak değere dönüştürüyoruz. Bu süreçte yükselen teknoloji ihtiyaçlarına erişimi kolaylaştırmak amaciyla hızlı teslimat ağımızı büyüttük. Şu anda online alışverişlerde 48 şehirde aynı vakit ve sonrası vakit teslimat gerçekleştiriyoruz. ‘Araçta teslimat’ (Click & Drive) uygulaması da sektörde Yalnızca Teknosa’da var. Online kanallarımızda müşterilerimize birebir deney saglamak amaciyla geliştirdiğimiz canlı destek (live-chat), whatsapp destek hizmetlerimizden ardindan çok yakında sektörde evvel olarak video-chat hizmetini de başlatacağız. Teknoloji severler, mağazadaki şuurlu arkadaşlarımıza video üzerinden erişip, mağazaya gitmeden ürünleri deneyimleme ve ayrıntılı bilgi alma imkanına sahip olacaklar. Önümüzdeki dönemde satın almadan tediye seçeneklerine, teslimattan satış sonrası hizmetlere civarindan her konuda lider çözümler geliştirmek ve müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak amaciyla çalışıyoruz. 20 senedir olduğu benzeri Türkiye’de teknolojinin emin ve sevilen adresi olmayı sürdüreceğiz.”

Leave a reply