Surface Go 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

0
271

Microsoft yeni taşınabilir uygun fiyatlı tableti Surface Go 2 sürpriziyle karşımıza çıktı. Henüz piyasaya çıkmayan tabletin tüm özellikleri ve fiyatı ise resmi olarak yayınlandı.

Uzun süredir beklenen Go 2 nihayet ortaya çıktı. Daha önce hakkında birçok sızıntı yapılan tablet, tasarımıyla bu sızıntıları doğrular nitelikte.

Surface Go 2 özellikleri ve fiyatı

Surface Book serisinin çok beğenilmesi sonrası, Microsoft iki sene önce çok daha uygun fiyatlı Go 2 ile karşımıza çıkmıştı. Uygun fiyatına rağmen düşük donanım özellikleriyle eleştirilen Microsoft‘un, Go 2 ile biraz iyileştirme yaptığı görünüyor.

Yeni Surface Go, 10 inç yerine 10.5 inç büyüklüğünde ve 1920×1080 çözünürlüğünde  ekran ile karşımıza çıkıyor. Microsoft, tasarım olarak ise aynı çizgiyi korumuş.

Sadece daha büyüyen Go 2 ekranının çerçevesi daha ince olarak tasarlanmış. Bu sayede cihaz boyut olarak aynı olarak kalmış. Yani Go için kullanılan kılıflar Go 2 için de kullanılabilecek.

İşlemci olarak ise tüketiciye iki ayrı seçenek sunuluyor. Daha uygun fiyatlı versiyonlarda Intel Pentium Gold 4425Y işlemci kullanılıyor. Bu işlemci 1,7 GHz hızında ve 2 çekirdekli bir yapıya sahip.

Bir üst versiyonda ise 8. nesil Intel Core m3 kullanılıyor. Bu işlemci ise bir önceki versiyona göre yüzde 64 daha yüksek performans sunuyor. Bellek olarak ise 4GB/8GB RAM ve 64GB/128GB/256GB depolama seçenekleri sunulmuş.

surface go 2, surface go 2 özellikleri

Go 2,  8.3mm kalınlığında ve 700gr ağırlığında bir gövdeyle karşımıza çıkıyor. Diğer Surface modeller gibi entegre standı olan modelde bir adet USB Type-C girişi, hafıza kartı ve 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor.

Çift mikrofon ile görüntülü görüşmelerde yüksek ses kalitesi amaçlanıyor. Pil ömrü açısından ise Go 2’nin 10 saate kadar kullanım süresi sunduğu ifade ediliyor.

Cihazın, ön kamerasında da video performansı açısından iyileştirilmeye gidilmiş. Çözünürlük olarak 5 Megapiksel olan kamera 1080p video kayıt desteği sunuyor. Kamera yanına yerleştirilen çift mikrofon ise Crystal Clear şeklinde ifade edilen temiz bir ses deneyimi sunuyor.

Bir önceki versiyona göre performansı iyileşmiş olsa da, Go serilerinde yüksek performans beklememek gerekiyor. İnternette gezinmek, film izlemek, Office işlemleri gibi temel işlemleri ise kolayca yapmak mümkün.

Surface Go 2, 12 Mayıs’ta ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, Avusturya, İngiltere, İrlanda, Fransa, İsviçre, Belçika, Hollanda, Danimarka, Finlandiya, Norveç, İsveç, İspanya, Portekiz, Polonya ve Japonya ve İtalya’da 399 $ fiyatla satışa sunulacak ,

İşte  Go 2 donanım seçenekleri ve fiyatları:

Pentium Gold 4425Y – 4GB RAM – 64GB eMMC 399$

Intel Core m3 – 8GB RAM – 128GB SSD 630$

Intel Core m3 – 8GB RAM – 128GB SSD – LTE 780$

Intel Core m3 – 8GB RAM + 256GB SSD – LTE 880$

Type Cover – 99$

Type Cover Alcantara – 129$

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply