Spotify rakipleriyle farkı açtı!

0
213

Spotify, en nihayet Rusya’da yaptığı başarılı lansmanın derhal peşinden hayat çapında 300 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Firma bu başarısıyla kuvvetli rakipleriyle arasında farkı açmasını bildi.

Spotify bütün yeryüzünde 300 milyon kullanıcı barajını aştı

Dünyaca meşhur müzik platformunun şu anda 320 milyonun üzerinde etkin kullanıcısı ve 140 milyonun üzerinde ücretli abonesi bulunuyor. Şirket nihayet mali durum açıklamasında evvelki senelere mukayese et yüzde 27 ile 29 arasında artış olduğunu duyurdu. Bu karın en hatri sayilir büyüklükte nedeni ise Hindistan’daki pazarlama kampanyalarının yanı sıra Rusya etrafındaki 12 ülkede lanse edilmesiyle sağlandığı kullanıcı artışı oldu. Şirket yaptığı izahta Rusya pazarına girmesini bugüne civarindan yaptığı en iyi sektör lansmanı olarak değerlendirdi.

Spotify 300 milyon kullanıcı barajını aştı

Platformu kullananların ve abone olanların sayısı, firmanın en hatri sayilir büyüklükte rakiplerinden var olan Amazon ve Apple’ın önüne kolayca geçmesini sağlıyor. Financial Times’ın açıklama ettiği raporlara göre bu sene Ocak ayı itibarıyla Amazon Music, derhal hemen tamamı ücretli aboneliğe doğal var olan 55 milyon üyeye sahip. Apple’ın ise geçtiğimiz sene 60 milyona yakın abonesi olduğu belirtilirken, promosyonlar ve fiyatsız denemeler dışında rastgele tek kampanya sunmadığı raporda yer aldı.

Tüm bu gelişmelere karşın İskandinav firması üç aylık büyümesinin yanında 118 milyon dolar zarar etti. Bu zararın nedeni olarak ise şirketin indirimli paketlerle tertemiz kullanıcıları çekme ve tabanını büyütme çabası olduğu ifade ediliyor. Öte istikametten firma, geçtiğimiz çeyrekte 1,5 milyondan çok podcast hizmetini azalarina sundu. Ayrı olarak yayınlanan raporlar, kullanıcıların yüzde 22’sinin Yalnızca podcast kullanarak uygulama üzerinde etkileşime girdiğini belirtti.

Hindistanmüzikrusyaspotify

Leave a reply