Sony’den Epic Games’e 250 milyon dolarlık dev yatırım

0
285

PlayStation 5 amaciyla hazırlanan Sony ve Epic Games, bir anlaşma imzaladı. Unreal Engine sayesinde oyun motoru piyasasında ismini duyuran Epic Games, fiyatsız dağıttığı oyunlar ile kendisinden dahada çok laf ettirmeyi başardı.

Sony ve Epic Games anlaşma yaptı: 250 milyon dolar

Unreal Engine dört ile geliştirilen Fornite’ın başarısından ardindan oyun dağıtım pazarına giren ABD’li şirket, şimdiye kadar 1.83 milyar dolar toplamayı başardı. Bu anlaşma, Sony’nin eğlence ve teknoloji alanındaki uzmanlığı ile Epic Games’in eğlence ve dijital ekosistem alanındaki tecrübesini tek araya getirecek.

İki şirket de bu projenin tüketiciler ve içerik hazırlayan kişiler amaciyla inanilmaz deneyimler sağlayacağını ifade etti. Sony, Epic Games’ten yüzde 1.4’lük tek pay satın aldığını ve bu hissenin 17.86 milyar dolar değerinde olduğunu belirtti.

Sony ve Epic Games

Epic Games’te İcra heyeti Başkanı ve Kurucu sıfatları ile görev alan Tim Sweeney, Epic Games’in kendisinin oyunlarını başka platformlarda da yayımlayabileceğini ifade etti. Sweeney, Sony ile imza adan anlaşma ile alakalı şunları söyledi:

“Sony ve Epic Games, yaratıcılığın ve teknolojinin buluştuğu projelere imzasini attı. Oyunun, filmin ve müziğin birleşmesini sağlayan, hakikat zamanlı var olan ve üç boyutlu deneyimlere ev sahipliği yapan tek vizyonu paylaşıyoruz. bütün tüketiciler ve içerik oluşturmak yerine çalışan kişiler amaciyla dahada açık ve dahada erişilebilir tek dijital ekosistem kurmaya çalışıyoruz.”

Sony ve Epic Games anlaşma

Sony’nin İcra heyeti Başkanı Kenichiro Yoshida, ani çok hafta evvel PlayStation 5 oyunları amaciyla kullanılacağı anlatilan Unreal Engine 5 yerine oldukça umutlu. Yoshida, bu yatırımın devrimci tek ruha sahip olduğunu düşünüyor.

Bu ikili arasında yapılan tertemiz anlaşma ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

Sony Epic Games iş birliğiSony Epic Games ortaklığıSony Epic Games StoreSony Epic Games Store iş birliğiSony Epic Games Store ortaklığıSony Epic Games yatırımıSony ve Epic Games anlaşmaSony yatırımlarıunreal engineUnreal oyun motoru

Leave a reply