Sony Xperia Ace 2 özellikleriyle üzebilir-haberi

0
60

Akıllı telefon pazarına bir zamanlar damga vuran Sony, özellikle Çinli üreticilerin piyasaya ağırlığını koymasından sonra sert düşüşler yaşadı. Japon üretici her ne kadar yeni modelleriyle şansını denese de, yine kullanıcılar tarafından çok fazla rağbet görmüyor. Görünüşe bakılırsa şirket bu kez de kompakt bir telefonla karşımıza çıkacak. Xperia Ace 2 adındaki bu cihaz daha önce render görüntüleriyle sızdırılırken, şimdi ise Google Play Console’da görüldü.

Xperia Ace’nin halefi olarak gelmesi beklenen Xperia Ace 2, özelliklerine baktığımızda yine beklentileri karşılamayacak gibi duruyor. Zira buna alternatif olarak halihazırda pek çok telefon bulunuyor ve Ace 2’de bu grupta geride kalacak özelliklere sahip.

Sony Xperia Ace 2 teknik özellikleri belli oldu

Sony’nin yeni kompakt telefonu Xperia Ace 2; sekiz çekirdekli ve 2.3 GHz’e kadar çalışan MediaTek Helio P35 yonga setinden güç alacak. Cihazın en büyük dezavantajı ise burada ortaya çıkıyor. Çünkü Helio P35 yonga seti 5G ağlarını bile desteklemiyor. Bunun yanın sıra Sony, yeni akıllı telefonunda 4 GB RAM seçeneğine yer verecek. Tabii günlük kullanımda bu kapasitede bir belleğin ne kadar yeterli olup olmayacağına da ayrı bir parantez açmak gerek.

Xperia Ace 2 teknik özellikleri

Google Play Console listesine göre Xperia Ace 2, 720 x 1496 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranla donatılacak. Burada ekranın boyutuna tam olarak değinilmese de en fazla 5.2 inç olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Öte yandan bu telefon, arka tarafında uzunlamasına bir kamera kurulumuna sahip olacak. Ek olarak parmak izi tarayıcısı da cihazın yan tarafına yerleştirilecek. Yazılım tarafında ise Ace 2, kutudan direkt olarak Android 11 işletim sistemiyle çıkacak. Ayrıca cihazın üst tarafında da 3.5 mm kulaklık girişine yer verilecek.

sonyXperia Ace 2Xperia Ace 2 özelliklerXperia Ace serisi

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply