Sony Xperia 10 II parçalarına ayrıldı

0
324

Geçtiğimiz şubat ayında kullanıcılarla buluşan Sony Xperia 10 II, parçalarına ayrıldığı video ile tekrar havadis oldu. Sony’nin akıllı telefon piyasası amaciyla yaptığı tertemiz çalışmaların neticesi tanıtılan model, satışa çıktığı evvel günlerde adından laf ettirmişti.

Orta segment odaklı gelen model, 21:9 ekran oranına sahip. OLED yapıda var olan ekranın altında neler olduğu da heyecan konusuydu. Telefonun parçalarına ayrıldığı video izlendiğinde, telefonun kasasının kolayca açılabildiği görülüyor.

Sony Xperia 10 II parçalarına ayrılma videosu

Akıllı telefon donanımına alaka duyanların heyecanla izlediği video parçalarına ayırmada, tek model dahada kendisini gösterdi. PBKReviews adli kanal tarafından yayınlanan videoda, telefon kasasını açmak amaciyla saç kurutma makinesi kullanıldığı görülüyor. Isıtma işleminin derhal peşinden tek pena yardımıyla art kapak telefonun gövdesinden ayrılıyor.

Arka kapağı kaldırdıktan ardindan 12 adet vida bizi karşılıyor. Bu vidaları sökmeye başladıktan ardindan evvel olarak NFC antenin bulunduğu savunma plağı kendisini gösteriyor. Bu plağı gövdeden ayırdıktan ardindan bataryanın irtibatlarını yerinden çıkarmak gerekiyor. tekrar pena yardımıyla bu işlem yapılıyor.

Sony Xperia 10 II parçalarına ayrılma videosunda sırada, batarya söküldükten ardindan da kulaklık girişi bulunduğu yerden çıkarılıyor. dahada ardindan da telefonun anakartının sökülme işlemi başlıyor. Anakart üzerinde de parçalarına ayırma işlemi yapılabiliyor. Böylelikle kamera ve işlemci kendisini gösteriyor.

Modelin dahil kurulumuyla alakalı ne düşünüyorsunuz?

sonySony XperiaSony Xperia 10sony xperia 10 iisony xperia 10 II parçalarına ayrılma

Leave a reply