Snapdragon 875 ve ekran altı kamera sürprizi!

0
239

Qualcomm’un bu yılın sonunda piyasaya sürmesini beklediğimiz Snapdragon 875 için bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre bu işlemciyi taşıyan ve ekran altı ön kamera tasarımına sahip telefonlar hazır durumda.

Teknoloji üreticileri bir süredir kamerayı daha da görünmez hale getirmek için uğraşıyor, bunların en yenilikçi örneği kameranın ekran panelinin altında yer alması olabilir. Çalışmalar devam ederken böyle bir sürprizle karşılaşmak pazarın seyrini değiştirebilir.

Snapdragon 875 telefonlarla yeni dönem başlayacak

Daha önce birçok sızıntıya sahiplik eden Digital Chat Station, yaptığı paylaşımla Qualcomm’un yeni işlemcisini taşıyacak telefonlarda ekran altı kamera göreceğimizi açıkladı. Bu telefonların tasarım süreçlerinin tamamlandığını ve prototip olmaktan çıktığını söylemesi teknoloji severleri heyecanlandırdı.

snapdragon 875 ekran altı kamera

Cortex-A78‘i bünyesinde barındırmasını beklediğimiz Snapdragon 875 muhtemelen geleneğe sabit kalınarak Aralık ayında tanıtılacaktır. Ekran altı kamera teknolojisini kullanan telefonlar ekran/gövde oranı açısından faydalı görünse de görüntü kalitesinde birtakım eksiklikleri var. Redmi genel müdürü Lu Weibing bu yılın başlarında yaptığı açıklama ile bu tasarımdan dolayı ön kameraya az ışık gideceğini ve bu sorunun kötü bir fotoğraf deneyimine neden olabileceğini söylemişti.

Söylentiler devam ederken HMD Global tarafında Nokia 9.3 PureView için sızıntılar da gündeme gelmeye devam ediyor. Son iddialara göre telefonda kamera ekran panelinin altında yer alacak ve bu tasarım akıllı telefon pazarında bir ilk olacak.

çentikekran altı kamerakamera teknolojileriQualcommselfie kamerasısnapdragon 865 vs 875snapdragon 875yeni işlemci

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply