Skoda’nın en küçük SUV’u geldi

0
206

Kamiq, çok oturma pozisyonunu, kompakt tek aracın çevik sürüşüyle ve markanın karakteristik tasarım diliyle birleştiriyor. İsmini şimal Kanada ve Grönland’da yaşayan Eskimo’ların, “ikinci tek ten gibi” her vaziyete mükemmel ahenk sağlayan tek şeyi tanımlamak amaciyla kullandığı kelimeden alıyor. Markanın başka SUV yeni sezon modelleri benzeri model ismi, K harfi ile başlayarak Q harfi ile bitiyor.

Markanın elmas kesim tasarım diliyle şekillenen otomobil, yerden çok tarzını 16-18 ‘ arasında değişen ispit seçenekleriyle güçlendiriyor. Gündüz farı özelliği var olan bölünmüş LED farlara sahip evvel Skoda olarak öne çıkan Kamiq, aynı zamanda önde ve arkada canli ikaz lambaları ile seçenek edilebiliyor.

Otomobilin art kisimda de markanın tasarım dilini kendine has şekilde yorumlarken, her tertemiz Skoda’da olduğu benzeri bagaj kapağı üzerinde arma adina markanın harflerini taşıyor.

Aracın dahil kismina göz attığınızda ise markanın tertemiz kabin konseptini ayrım ediyorsunuz. çok oturma pozisyonu ve geniş hayat alanına sahip SUV, aynı zamanda geliştirilmiş ergonomileri ve görüş açıları sunuyor. Şehir içinde rahatça kullanılabilecek ve manevra yapılabilecek şekilde tasarlanan Kamiq, sürücü ve yolcularını da huzurlu ettirecek Bir hayli kalite sunuyor.

Otomobilin boyutlarına bakacak olursak 1,003 milimetre baş mesafesi, 1,425 milimetre dirsek mesafesi ve 73 milimetre diz mesafesi ile öne çıkıyor. aynı zamanda 400 litrelik bagaj kapasitesi, art koltuklar katlandığında 1,395 litreye çıkıyor. 4,241 milimetre uzunluğa, 1,793 milimetre genişliğe ve tavan raylarıyla birlikte 1,553 milimetre yüksekliğe sahip.

Kamiq’in kabininde kullanılan yumuşak materyaller, tertemiz yer tasarımı ve tertemiz döşemeler dahil mekan atmosferinde hoşnut edici tek sema yaratıyor. Kişiselleştirilebilir ambiyans aydınlatması, gösterisli kaplamalar, opsiyonel 10.25 ‘ Sanal Kokpit, Climatronic, elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı ön cam ve araç direksiyonu ile konfor seviyesi dahada da ileriye taşınabiliyor.

Kamiq, lansmandan bu yana 90-150 HP arasında güç üreten 1.0 litre ve 1.5 litre hacimde olmak üzere üç değişik TSI benzinli motor alternatifleri ve 1.6 litre TDI dizel motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Bu motor seçenekleri, 5 veyahut 6 ileri manuel şanzıman veyahut 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla eşleştirilebiliyor.

Yeni geliştirilen şasiye sahip var olan Kamiq, Scala modeline göre yerden 39 milimetre dahada yüksek. Bununla birlikte Kamiq, Spor Şasi denetimi ile de seçenek edilebilecek. 10 milimetre dahada alçak var olan bu spor şasi, Sürüş Modları Seçenekleri’nde Normal ve Spor sürüş modları sunuyor. Kamiq’in standart donanımları arasında Şerit Takip Asistanı, Şehir İçi aciliyetli Fren ve Yaya savunma Özellikli Ön Bölge Asistanı ve Çoklu Çarpışma Freni benzeri sistemlere sahip.

dizel Kanada oto Tasarım ülkemiz

Leave a reply