Şirket iflas ediyor, yöneticiler ikramiye alıyor…

0
220

Araç kiralama piyasasinin en hatri sayilir büyüklükte firmalarından biri var olan Hertz, nihayet vakitlerde perişan zamanlar geçiriyor. Corona virüsü salgını hasebiyle durma noktasına gelen araç kiralama vaziyeti şirketi uçuruma doğru itti desek acayip karşılanmaz.

Firmanın toplaminda 17 milyar dolar borcu olduğunu geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde yayınlamıştık Hem de firma kiralama ve rezervasyon faaliyetlerinin ayni ritimde devam etmesi amaciyla tek milyar dolarlık tek bütçe ayırdığını da açıklamıştı.

İLGİLİ HABERKiralama devi resmen iflas başvurusu yaptı!Kiralama devi resmen iflas başvurusu yaptı!

Ancak CNN’nin haberine göre Hertz, 340 kişilik üst düzey yönetici çalışanlarına toplaminda 16.2 milyon dolarlık tek tediye yaptı. taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan teslim edilen tek dosyada bunun benzeri tek tediye olduğu ve yöneticilerin Hertz’i bırakmamaları amaciyla bunun yapıldığı belirtiliyor. Ödeme yapılan yetkililer 31 Mart 2021 tarihine civarindan Hertz’ten ayrılmaları vaziyetinde ödenen parayı art geri iade etmek zorunda kalacaklar.

Yapılan bu ödemelerden en çok dikkat çekenler ise markanın üç vakit evvel CEO’su var olan Paul Stone’a ödenen 700 bin dolar! bunun için ekstradan firmanın finans sorumlusu (CFO) var olan Jamere Jackson da 600 bin dolar almış… nihayet olarak Hertz’in pazarlama sorumlusu var olan Jodi Allen 190 bin dolar almış.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ CNN Corona Dolar hayat oto otomobil kiralama

Leave a reply