Sınırlı kişiye sunulan Clubhouse beklenen haber geldi

0
121

SDN ailesi olarak sizler için Clubhouse uygulamasını anlatan bir video hazırlamıştık. Herkesin kullanamadığı Clubhouse, tıpkı WeChat gibi davet sistemiyle çalışıyor. Sınırlı kullanıcıya hitap eden ve halen geliştirilmesi devam eden mobil uygulama şu sıralar oldukça popüler. Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Clubhouse için geliştiriciler Android versiyonu üzerinde çalışıyor.

Clubhouse Android kullanıcıları için geliyor

Clubhouse uygulamasının yakın tarihli bir blog gönderisinde de ifade edildiği gibi Android desteği yakında geliyor. Davetiye sistemiyle çalışmasına rağmen 600 bin kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı başaran uygulama temelde sesli görüşmeler üzerine odaklanıyor.

Mobil uygulamanın yakaladığı başarı sonrası yatırımcılardan da destek almaya başladı. Kısıtlı sayıdaki ekibi genişletmek isteyen kurucular Andrew Childs ve Kurt Schrader, Android uygulamasının da geliştirildiğini duyurdu. Kısaca herkes için bu uygulamanın kullanılabilir olması gerektiğini söylenen yazıda, uygulamanın şu an için yalnızca iOS desteği sunduğunu ancak yakında Android telefonlarda da rahatlıklıla kullanılabileceğinin altı çizildi.

Clubhouse Android-00

Dünyanın her yerinden insanları tek bir uygulamada birleştirmek isteyen geliştiriciler, uygulamaya daha fazla erişilebilirlik ve yerelleştirme özelliği eklemek istiyor.

Uygulama bunun yanı sıra içerik oluşturucular için hibe programını tanıtmaya hazırlanıyor. Burada yeni içerik oluşturucularının Clubhouse’ı kullanmaya teşvik edilmesi planlanıyor. Mobil uygulama şu anda ücretsiz ve herhangi bir reklam da kullanıcının karşısına çıkartılmıyor.

ClubhouseClubhouse AndroidClubhouse nasıl kullanılıyorClubhouse uygulaması

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply