Sevilen Instagram özelliği Twitter için geliyor

0
209

Twitter bir dönem çok popülerdi. Onun yerini şimdi başka birçok uygulama alsa da hala sevilen uygulamalar arasında yer alıyor. Bunun yanında sevilen Instagram özelliği Twitter için geliyor deniyor. Twitter Hindistan’da ortaya çıkan ve popüler olan Fleets özelliği tam anlamıyla Instagram’daki Hikayeler özelliğine benziyor . Bildiğiniz gibi Facebook’tan, WhatsApp’a kadar birçok uygulamada şu an 24 saat içinde kaybolan hikayeler yer alıyor. Peki, Twitter hikaye özelliği ne zaman geliyor?

Twitter hikaye özelliği ile gelecek 24 saatte kaybolan fotoğraflar

Twitter’ın yeni Instagram Hikayeleri benzeri özelliği Fleets şu an için test aşamasında görünüyor ancak yayımlanan paylaşımlarda anasayfaya eklenen yuvarlak tasarımlı hikaye görünümleri yer alıyor. Bunun yanında bu paylaşımlar 24 saat içinde siliniyor ve tıpkı Instagram gibi bütün hikaye atan kişiler yan yana sıralanıyor.

Twitter hala test aşamasında olan bir özellik hakkında paylaşımlar yapmaya başladı. Twitter yeni özellik için ilk başta yaptığı paylaşımlar ile birlikte kullanıcıların; beğeni, retweet ve tweetlere yanıt verme özelliklerini ”sesli düşünmelerini” sağlayacak bir özelliği test ettiklerini duyurmuştu. Daha sonra ise bu yeni özelliğin  ”24 saat içinde kaybolacak” paylaşımları içereceği söylendi ve akla popüler ”hikayeler” özelliği geldi.

Söz konusu duyuru o kadar popüler hale geldi ki ”#fleets” etiketi Twitter’da en çok konuşulan konu haline geldi. Birçok kullanıcı diğer sosyal medya platformlarında zaten mevcut olması nedeniyle özelliğin işlevselliğinin Twitter’da  nasıl olacağını merak ediyor ancak söylendiği kadarıyla bu yeni özellik bildiğimiz hikayeler özelliği ile aynı olacak.

Konunun Twitter üzerinde popüler olmasının ardından espirili paylaşımlar da yapılmaya başlandı. İşte yeni özellik hakkında yapılan espirili paylaşımlar:

Özelliğin duyurulduğu paylaşım:

Twitter hikaye özelliği ne zaman geliyor, sorusunun cevabı ise henüz bilinmiyor ancak özelliğin yakında gelmesi bekleniyor.

FleetsInstagram Hikayeleri benzeri özelliğitwitterTwitter FleetsTwitter hikaye özelliğiTwitter hikaye özelliği ne zaman geliyortwitter yeni özellikTwitter yeni hikaye özelliği

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply