Samsung’un geçmişten günümüze en popüler ürünleri

0
259

Samsung bildiğimiz Samsung olmadan önce birçok yoldan geçti. Güney Kore merkezli şirket hayatımıza 1 Mart 1938 yılında giriş yaptı. O günlerden bu yana ürün skalasını, üretim bandını ve birçok şeyi değiştiren Samsung, en başarılı teknoloji şirketleri arasına adını altın harflerle yazdırabildi. Teknolojinin her alanına bir şekilde dokunmuş olan bu şirketin en sevilen ürünleri acaba hangileri oldu? İşte Samsung en popüler ürünler listesi!

Geçmişten günümüze Samsung en popüler ürünler listesi

Dedik ya 1 Mart 1938 yılında Samsung faaliyet göstermeye başladı. İlk ürettiği ürünler arasında ise teknolojik ürünler değil, gıda ürünleri yer alıyor. Erişte gibi buğday ürünleriyle,  İkinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrasında gıda sektöründe faaliyet gösterdi. Bir süre bu şekilde devam eden şirket, dönemin şartlarının da değişmesiyle 1969 yılında Samsung Electronics’i kurdu ve ilk elektronik ürünü olan 12 inçlik televizyonunu 1970 yılında satmış oldu.

Oldukça ilginç yollardan geçmiş olan bu Güney Kore merkezli şirket, bu zirvedeki konumuna gerçekten zor gelmiş desek yanlış olmaz. 1969’lu ve 1980’li yıllarda toplamda iki kez logo değiştirme girişimine başvuran Samsung’un hepimizin bildiği ve tanıdığı şu anki logosu ise 1993 yılında oluşturuldu. Yani şirketin kuruluşuna bakıldığında, bu oldukça yakın bir tarih!

Şirket farklı denemeler ile birçok şirkete zaman zaman rakip olsa da en başarılı olduğu ürünleri bu sektörde onun tanınmasını sağladı. Samsung denildiğinde aklımıza elbette akıllı telefonları geliyor. Bunun yanında ev teknolojilerindeki başarısı ve televizyonları şirketin en sevilen ürün grupları arasında yer alıyor. Bakalım, Samsung en başarılı ürünler listesinde neler var?

Samsung E1100

Samsung en populer urunler-samsung-en-sevilen-urunler-samsung-en-basarili-urunler-01

En çok satan cep telefonlarına bakıldığında ise ilk 10’da Samsung’un E1100 modeli yer alıyor. Akıllı bir telefon olmayan ve 2009 yılında tuşlu bir telefon olarak karşımıza çıkan bu cep telefonu, gerek küçük boyutu gerek sunduğu kolaylıklar olsun sevilen telefonlar arasında yer almış o dönemler.

Samsung 2005 yılından beri satışlarda, elde edilen gelirlerde ve diğer değişkenlerin yer aldığı grafiğe göre hep ilk üçe girmeyi başarmış. Zaman zaman ikincilik ve üçüncülük koltuğuna oturan şirket, 2012 yılından 2020 yılına kadar liderlik koltuğunu kimseye bırakmamış görünüyor. Bu nedenle biraz daha bu şirketin sevilen telefonları üzerinden gidelim.

Samsung’un gelecek telefonunda kaldıracağı özellik!

Samsung’un gelecek telefonunda kaldıracağı özellik!

Yeni söylentilere göre şirket gelecek telefonu Galaxy Note 20 için farklı planlar yapıyor. Bu planlar dahilinde ilginç bir hamle yapabilir.

Galaxy Active Watchgalaxy ssamsungSamsung en başarılı ürünlerSamsung en popüler ürünlerSamsung Galaxy Gear S2Samsung Galaxy S IIIsamsung galaxy s4Samsung yeni ürünler

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply