Samsung’tan mikroplara savaş açacak telefon kılıfı!

0
480

Büyük teknoloji şirketleri, Corona virüsü salgınından müdafaa etmek amaciyla İhtiyaç duyulan var olan önlemleri almaya ayni ritimde devam ediyor. Kısa tek vakit evvel aldığı tek patent ile gündeme gelen Samsung, antimikrobiyal kaplama kılıf ile karşımıza çıkacak benzeri duruyor.

Samsung antimikrobiyal kaplama kılıfı alana çıkabilir

Corona virüsü salgını başladığından beri temizlik ve hijyen yerine mühim hamleler yapıldı. Hijyenik ürünlere yönelen milyonlarca insan, akıllı telefonların temizliğine dikkat etmeyerek kendisinin canını tehlikeye atabiliyor.

Her vakit saatlerce kullandığımız ve elimizde mikrop yuvasına dönüşen akıllı telefonların dezenfekte edilmesi de oldukça mühim tek konu. Samsung, hâl bunun benzeri olunca, elimizden düşürmediğimiz bu cihazlar amaciyla 30 Haziran 2020 tarihinde ”antimikrobiyal kaplama” isimi verilen tek patent aldı.

Bu bağlamda Samsung’un antimikrobiyal kaplama kılıf olarak adlandırılan tertemiz tek mahsul ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu projenin Corona virüsüne karşı tesirli olduğunu öğrenen cenup Koreli şirket, tertemiz kaplamayı akıllı telefonlarının üst bölümünde kullanmayı planlıyor.

Samsung antimikrobiyal kaplama kılıfı

Arizona Üniversitesi tarafından yapılan tek araştırmanın neticelerini alana koyan alakalı rapora göre antimikrobiyal kaplamanın yüzeyi, insanları Corona virüsünden ırak tutabilecek. Bu savunmanın 90 güne civarindan etkili olabileceği ifade edildi.

Bu kaplamanın kullanıldığı tek yüzeyde Corona virüsü riskinin 10 dakika içinde yüzde 90, iki saat içinde ise yüzde 99.9 oranında azalacağı söylendi. bu yüzden Samsung da bu kaplamayı kendisinin akıllı telefonlarında kullanılan kılıflar amaciyla ahenk gösteren gördü.

Haziran ayının nihayet gününde çok sayida ülkenin patent ofisine müracaat ettiği söylenen Samsung’un aldığı patentte “akıllı telefonlar ve tabletler amaciyla savunucu kaplar ve kılıflar” tanımlaması yer alıyor. mevzubahis var olan bu hususi kaplama kılıflar, Galaxy Note 20 serisinin yanı sıra Galaxy Fold 2 ve Galaxy Z Flip 5G ikilisinde de kullanılabilir.

antimikrobiyal kaplama kılıfsamsungSamsung antimikrobiyal kaplama kılıfSamsung antimikrobiyal kaplama kılıfıSamsung antimikrobiyal kılıfSamsung antimikrobiyal kılıfı

Leave a reply