Samsung telefonların yeni kamerası tanıtıldı!

0
388

Samsung telefonlar için yeni bir kamera sensörünün geliştirildiğini sizlere duyurmuştuk. Aradan 24 saat geçmeden beklenen hamle geldi ve Samsung 50 Megapiksel çözünürlüğündeki ISOCELL GN1 kamera sensörünü resmen tanıttı.

Yeni sensör, hem Dual Pixel hem de Tetracell teknolojilerini sunan ilk kamera sensörü olma özelliğini taşıyor. Nispeten daha büyük piksel boyutu sayesinde düşük ışık altındaki çekimlerde başarılı bir performans sergilediği ve DSLR seviyesinde otomatik odaklama hızlarına ulaşabildiği dile getiriliyor.

50 Megapiksel: Samsung ISOCELL GN1 tanıtıldı!

1.2 μm piksel büyüklüğüne sahip olan sensörün en yakın rakibi: Oppo Find X2 Pro gibi telefonlarda yer alan 48 Megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX689. Bu sensörün piksel büyüklüğü 1.22 μm seviyesinde.

50 Megapiksel çözünürlüğündeki bu kamera sensörü, piksel birleştirme sonucunda 12,5 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor. Dual Pixel faz algılamalı otomatik odaklamanın eklenmesi dikkat çekici.

Zira Samsung kısa süre önce bu konuda önemli bir hata yaptı. Dual yani Çift piksel teknolojisine sahip olmayan 108 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer aldığı Galaxy S20 Ultra, zayıf otomatik odaklama performansı ile gündeme geldi.

Bu kapsamda Samsung ISOCELL GN1’in yüksek çözünürlük ve hızlı otomatik odaklamayı tek bir paket halinde sunduğunu söyleyebiliriz. Güney Koreli üreticisi seri üretim sürecinin başladığını söyledi, bu nedenle telefonlarda görmemiz fazla sürmeyecektir.

50 MegapikselSamsung 50 MegapikselSamsung ISOCELLSamsung ISOCELL GN1

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply