Samsung Galaxy Watch 3 için bilinen her şey

0
272

Samsung Galaxy Watch 3 hakkında her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Geçenlerde bazı özellikleri ortaya çıkan Galaxy Watch’un 3. serisi için heyecan dorukta. Önce isimlendirmesiyle ilgili bilgiler ortaya çıktı. Samsung Watch 2 isimlendirmesinden direkt Watch 3 isimlendirmesine geçeceğini öğrendik.

Samsung’un akıllı saatinde beklenen tasarım değişiklerinin yanında bir de çok yüksek olmayan bir fiyatla geleceği söyleniyor. Elbette bunlar tahminler. Gelin Samsung Galaxy Watch 3 için bilinen her şey nelermiş onlara bakalım.

Samsung Galaxy Watch 3 için bilinen her şey

Samsung Galaxy Buds Bean ile birlikte Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 ile birlikte tanıtılması beklenen akıllı saat için bazı detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Saatin bu ayın başında belli olan bazı özellikleri bulunuyor. Akıllı saatin ekran boyutları arasında 41 mm’lik  ve 45 mm’lik iki versiyonun olacağı ortaya çıkmıştı. Her iki versiyonda da bağlantı tarafında LTE ile karşımıza çıkacak. SIM kart desteğinin sunulacağı bu modeldi birde 45 mm’lik versiyonunda GPS özelliğinin yer alacağı söyleniyor.

Akıllı saatin ekran tarafında koruması ise Gorilla Glass DX olacak ve MIL-STD-810G standartlarına uygun olarak üretilecek. Saatin boyutlarına gelecek olursak; 41 mm’lik versiyonun  1,2 inç ekran ile birlikte 41 x 42,5 x 11,3 mm boyutlarında gelecek. 45 mm’lik versiyonun ise 45 x 46,2 x 11,1 mm boyutlarında 1,4 inç ekrana sahip olacağı biliniyor.

Samsung Galaxy Watch 3

Her iki modelde de ortak olarak sunulacak bazı özellikler yer alıyor: Kalp atış hızı ölçme, kan basıncı izleme ve EKG sensörü. EKG özelliğinin küresel olarak sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Galaxy Watch 3‘te Tizen OS 5.5 yer alacak ve 1 GB RAM kapasitesine sahip olacak. 41 mm olan modelde batarya 247 mAh olacakken, 45 mm olan modelde batarya tahmin edebileceğiniz gibi daha güçlü oluyor ve 340 mAh karşımıza çıkıyor.

Akıllı saatte aynı zamanda 5W’a kadar kablosuz şarj desteğinin sunulacağı bekleniyor ve bu saatin Vietnam’da üretileceği aktarılıyor. Ağustos ayında bir etkinlikte akıllı saat ile karşılaşmamız muhtemel görünüyor.

Samsung Galaxy Watch 3Samsung Galaxy Watch 3 çıkış tarihiSamsung Galaxy Watch 3 özellikleriSamsung Galaxy Watch 3 fiyatıSamsung Galaxy Watch 3 hakkında bilinenler

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply