Samsung Galaxy A72 ilklerin telefonu mu olacak?

0
195

Samsung Galaxy A serisi ile bütün yeryüzünde ve özellikle ülkemizde oldukça sevilen ve satış rekorları kıran telefon oldu. Samsung, A serisi telefon modellerine tek yenisini dahada ekleyeceği öğrenildi. Samsung Galaxy A72 ilklerin telefonu mu olacak?

Samsung Galaxy A72 ile alakalı en mühim ayrinti kamera tarafında alana çıkıyor!

Geçen sene Aralık ayında Samsung, Galaxy A71 akıllı telefonunu tanıttıGüney Koreli tek yayın tarafından paylaşılan tertemiz bilgilere göre Samsung’un Galaxy A72 akıllı telefon üzerinde çalıştığını alana koyarak beklentileri yükseltti. Bu bilgiye göre de Galaxy A72’nin Samsung’un art tarafta beş kameralı evvel akıllı telefon olarak geleceği argüman ediliyor.

Samsung Galaxy A72 şirketin evvel 5 kameralı telefonu olacak. Bu kameralar ise 64 piksel anne kamera, 12 piksel ultra geniş kamera, 3x yakınlaştırma imkanı sunan 8 piksel telefoto, 5 piksel makro ve 5 piksel bokeh kamera olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Ön tarafta ise cihazın 32 Megapiksellik tek ön kamerasına sahip olması da ihtimallerin dahilinde.

Sızan başka tek bilgiye göre, A72’nin optik görsel sabitleme (OIS) özelliğine sahip evvel A serisi telefon olacağını argüman edilmişti ama Galaxy A5 2016 sürümü OIS desteğiyle gelmişti. Samsung’un ortada derslik telefonlarından hiçbiri bu özelliği içermiyordu. Bu telefon acep ortada segment tek telefon olarak mı satışa çıkacak Daha bilinmiyor.

Samsung’un bu akıllı telefon amaciyla hatri sayilir büyüklükte umutları var, toplaminda satışların Samsung’un toplaminda hacminin takriben %10’u olacak şekilde 30 milyon olarak olasılık edildiği argüman ediliyor.

akıllı telefonAndroidGalaxy A72samsungtelefon

Leave a reply