Robot garsonlar görev başında! Sohbet de ediyorlar…

0
84

Robot teknolojisindeki gelişmeleriyle Bilinen Japonya, robot garsonlar ile tekrar dikkatleri üstüne çekti. Japonya’nın Tokyo şehrinde hizmet veren tek kafeterya, Servi ve Pepper isimli robot garsonları ile müşterilerine hemide hizmet veriyor ayni vakitte da eğlendiriyor.

ATEŞ ÖLÇÜP MASKE UYARISI YAPIYORLAR

Kafe yetkilileri, personeller ile birlikte çalışan robotların müşterilerine enteresan tek deney yaşattığını ifade ediyor. Kafe, Pepper isimli robotlar müşterileri karşılayarak, ateşlerini ölçüyor ve maske takmaları amaciyla hatırlatmalar yapıyor.

Bu yeteneklerinin yanı sıra Pepper robotları, müşterilerle kısa hasbihal edebiliyor ve masalara gelerek oyun ve aktiviteler sayesinde müşteriler ile etkileşim kurabiliyor.

Kafede, müşterilere aş servisi görevi ise Servi robotları tarafından yapılıyor. Servi robotları, mutfakta hazırlanan aş siparişlerini müşterilerin masasına civarindan taşıyabiliyor ve önüne çıkan sade engelleri geçebiliyor.

Robotların üreticisi SoftBank Robotics, robotların işçi giderlerini azalmasını, çalışanların iş yükünü hafifletmesini ve müşterilerin dahada iyi tek hizmet almasını umduklarını belirtti. İHA

İlginizi ÇekebilirDisney'in robotu korkutuyorDisney'in robotu korkutuyor

Japonya Teknoloji

Leave a reply