Redmi Note 9S önemli bir sorunla karşı karşıya!

0
251

Redmi Note serisi ile oldukça çok satış rakamlaırna ulaşan ve Hem de dünyanın en çok satan telefonları listesine Redmi Note 8 / Note 8 Pro ile dahil olmayı muvaffak olan Xiaomi geçtiğimiz günlerde Redmi Note 9S modelini tanıtmıştı. Bir hayli ülkede piyasaya sürülen telefonu satın alanlar tek mesele ile karşı karşıya.

Redmi Note 9S Wi-Fi meselesi yaşıyor!

Bazı kullanıcıların Xiaomi‘nin topluluk forumlarındaki şikayetlerine göre, Redmi Note 9S modeli ekran kilitlendikten birkaç dakika ardindan hiçbir müdahale bulunmadan irtibatını kesiyor. Ekran açıldığında cihazda Wi-Fi bağlı olarak gözükse dahi o sırada veri trafiği olmadığı argüman ediliyor. Ayrı olarak mevzunun Yalnızca Avrupa modellerinde yaşandığı söyleniyor.

Redmi Note 9S Wi-Fi meselesi yaşıyor! - ShiftDelete.Net (2)

Bazı kullanıcılar Mayıs ayında Note 9S modeli amaciyla MIUI 11.0.8.0 güncellemesinin yayınlanmasının derhal peşinden mevzunun çözüldüğünü belirtiyor. ama güncellemeye karşın meselesi çözülmeyen Bir hayli kullanıcı da bulunuyor. Xiaomi, meselesi çözmek amaciyla kullanıcılara telefonlarını sıfırlamalarını veyahut Wi-Fi yönlendiricilerini kapatıp açmalarını öneri etmekte ama bu yolları deneyen çoğu kullanıcı Daha meselesi yaşamaya ayni ritimde devam ediyor.

Bu mevzunun donanımlarla alakalı olup olmadığı Daha bilinmiyor. ama mevzunun ilerleyen güncellemelerde çözülmesi bekleniyor. mevzuyla alakalı Xiaomi tarafından Daha tertemiz tek resmi İzah yapılmadı. Önümüzdeki günlerde bu mevzunun çözümü ile alakalı Xiaomi’nin tek adım atması bekleniyor.

redmiRedmi NoteRedmi Note 9Redmi Note 9SRedmi Note 9S Wi-Fixiaomi

Leave a reply