Redmi Note 10 özellikleri gün yüzüne çıktı!

0
298

Geçtiğimiz haftalarda Mi 10T ailesini tanıtan Xiaomi, yeni telefonları için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre, Xiaomi’nin alt markası olan Redmi‘nin bu ay içerisinde yeni bir telefon tanıtması bekleniyor. Redmi hayranları Note 10 modelinin gelişini beklerken, bu ay içerisinde yeni bir Redmi K30 modeli de tanıtılabilir. Son gelen sızıntılara göre, Redmi Note 10 özellikleri ortaya çıktı.

Redmi Note 10 özellikleri sızdırıldı

Kısa süre önce Çin’den gelen sızıntılar, Redmi Note 10 serisine ait iki modeli ve temel özelliklerini ortaya çıkardı. Her iki modelde de delikli tasarım kullanılırken, ekran tarafında LCD panel tercih edilmiş. Mediatek Dimensity 720 işlemcisi ile birlikte gelecek model, arka tarafta 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip.

Diğer model ise Snapdragon 750G işlemcisi ile birlikte geliyor. Snapdragon işlemcili model, arka tarafta 108 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip. Note serisinde ilk defa 108 Megapiksel kameraya sahip olan bu modelin, Redmi Note 10 Pro veya Pro Max olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Redmi Note 10 özellikleri arasındaki bir diğer dikkat çeken detay ise, 33W hızlı şarj destekli 4.800mAh büyüklüğünde batarya ile gelecek olması.

Tüm bunlara ek olarak, Mi 10 Lite 5G modelinin ufak düzenlemeler sonucu Çin’de Redmi Note serisi olarak yeniden markalandırılması bekleniyor. Snapdragon 750G ve Mediatek Dimensity 720 işlemcili modellere ek olarak, Dimensity 820 işlemcisi ve 8 GB RAM ile gelen ek bir modelin olduğuna dair raporlar mevcut. Bu nedenle, Note 10 ailesinin en fazla üç farklı model içermesi bekleniyor.

redmiredmi note 10redmi note 10 özelliklerixiaomi

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply