Pixel 4a 5G özellikleri ortaya çıktı! İşte tarih

0
215

Google, ortada üst düzey akıllı telefon pazarının ivme kazanmasıyla Pixel telefonlarını bu pazara konumlandırmaya başladı. Ağustos başında tanıtılan 4a sonrası şimdi de bu telefonun tek üst çesidi olan Google Pixel 4a 5G tasarımı ve özellikleri Tamamiyle alana çıkmış oldu. Akıllı telefon amaciyla Google tarafından resmi olarak onaylanan fiyatlandırmada alana çıktı.

Google Pixel 4a 5G nitelikleri ve fiyatı

Google, HTC tarafından üretilen evvel Nexus telefonlarla başlayan akıllı telefon macerasında, Pixel telefonlarla birlikte kendisinin akıllı telefonlarını üretmeye başlamıştı. tek zamanlar ahenk gösteren ücrete amiral gemisi almak isteyenlerin coskuyla beklediği Pixel, nihayet senelerde ise fiyatıyla da el yakmaya başladı.

Google tarafından 30 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen ortada üst düzey akıllı telefon, Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisiyle karşımıza çıkacak. Qualcomm’un üst düzey işlemcisi 865’in tek asagi düzeyinde bulunan bu işlemci, 2,4 GHz hızında çalışan Cortex A76 çipinden çok performans elde ediyor.

İşlemcide tek adet 2.2 GHz çekirdeğinin yanında var olan başka çekirdekler ise 1,8 GHz işlem gücüne sahip. Hasılı 865 benzeri üst düzey olmasa da, 765G Pixel 4a kullnıcılarını pişman etmeyecek performans değerlerine sahip.

google pixel 4a 5g özellikleri, pixel 4a 5g tasarımı, pixel 4a 5g tasarımı, pixel 4a 5g fiyatı

Google Pixel 4a 5G özellikleri arasında ekran boyutu en heyecan edilenler arasındaydı. alana çıkan bilgilere bakılırsa, akıllı telefon 6,2 ‘ boyutunda karşımıza çıkıyor. Bu ekran  19.5:9 en boy oranına sahip, ekranın bütün teferruatları alana çıkmış olmasa da Full HD+, HDR  OLED özelliklerine sahip olması bekleniyor.

4a 5G kamera açısından ise ön tarafta solda bulunan delik dahil kismina yerleştirilen 8 piksel boyutuna sahip ön kamera karşımıza çıkıyor. Telefonun art bölümünde ise iki kamera kurulumu var bunlardan anne kamera 12,2 piksel çözünürlüğünde, ultra geniş kamera ise 8 piksel çözünürlüğüne sahip olacak.

Telefonun art kısımında uzunca müddetten beri Pixel telefonlarında karşımıza çıkan ve tasarımın esas tek öğesi vaziyete gelen yuvarlak parmak izi tarayıcı bulunuyor. Google Pixel 4a 5G tasarımı açısından da tekrar yumuşak hatlı tek tasarımla karşımıza çıkacak. Telefonun kasası ise plastikten üretilmiş. 4a 5G kutusundan Android 11 ile çıkacak ve tertemiz çıkan Android sürümlerini evvel alan telefonlardan olacak.

Google Pixel 4a 5G fiyatı

Google tarafından 30 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen akıllı telefon dahada evvel açıklama ettiği benzeri 499 dolar fiyatına sahip olacak. Telefon Avrupa pazarında da 499 avro ücret etiketine sahip olacak.  Sizce Google Pixel 4a 5G nitelikleri nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

android 11googleGoogle Akıllı TelefonGoogle PixelGoogle Pixel 4a 5ggoogle pixel 4a 5g özellikleriGoogle Pixel 4a 5G görseliGoogle Pixel 4a özelliklerigoogle pixel telefonlarpixel 4a 5g fiyatıpixel 4a 5g tasarımı

Leave a reply