Pandemi kaybımız 10 bin araç

0
245

İşte Bottaro’nun açıklamalarından satırbaşları;

– Haziran ayından bu yana toparlanma, temmuz ayından bu yana ise hareketlenme başlar. Aynı dönemde kampanyaların ve iletişimin başlamasını da bekliyoruz.

Gino Bottaro

– Avrupa’daki toparlanma ülkemiz benzeri hızlı olmaz. Bu da bizim amaciyla temmuzdan bu yana araç tedariki açısından müspet olur.

– Üretim maliyetlerinin artmasının Volkswagen’e haftalık faturası iki milyar Euro’nun üzerinde. Bunun tamamını fiyatlara yansıtmaları mümkün değil. minik oranda zamlar geleceğini söylediler. Biz bunu yansıtmamak amaciyla çalışacağız.

– Satış sonrası normale döndü Hem de onuncu hafta (geçen) normalin dahi üstüne çıktı.

– Pandemi hasebiyle 5 bin araçlık tek kayıp yaşadık. tek 5 bin araçlık kayıp da Golf modeliyle yaşayacağız. Zira pandemiyle birlikte var Golf’ün imalatı sona erdi. Normalde eylül başı Türkiye’ye istikbal tertemiz Golf’ün (Golf 8) gelişi de sene sonuna ertelendi. bu sebeple asgari 5 ay Golf satamayacağız.

– ülkemiz amaciyla başka enteresan gelişme ise elektrikli oto ile alakalı oldu. id3’ün SUV çesidi var olan id4, Türkiye’ye id3’ten dahada evvel gelecek. Bize eğer istersek id4’ü dahada evvel verebileceklerini söylediler.  ters halde id3’ü dahada geç verebileceklerdi. SUV trendi artığı amaciyla biz de onay ettik. id4 Mayıs 2022’de, id3 ise hatri sayilir büyüklükte olasılıkla 2022 sonu Türkiye’ye gelecek.

– Passat şu vakit bizi domine eden modelimiz. yeryüzünde en çok Passat alan üçüncü ülkeyiz. bu sebeple tek sonraki Passat’ın tasarıyla alakalı istikamet veren ülkelerden biri olacağız. hemide bizler ayni vakitte da Türk müşterilerden istikbal yorumlarla tertemiz Passat geliştirilecek. Türk tüketicisini dahada mutluluk dolu edecek Passat üretecekler.

nihayet güncelleme: 06:03 01.06.2020

Leave a reply