Oyuncu monitörü MSI Optix MAG274QRF-QD tanıtıldı

0
136

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, monitör pazarındaki rekabet artmış durumda. Özellikle bilgisayar oyunlarına olan ilginin artması, ayrı bir oyuncu monitörü pazarının oluşmasına neden oldu. Birçok üretici de oyuncular için özel olarak monitörler üretmeye başladı. Bir oyuncu için tepkime süresi ne kadar önemli olsa da panelin renk doygunluğu da önem taşıyor. Peki, yeni tanıtılan MSI Optix MAG274QRF-QD özellikleri nasıl?

Quantum Dot teknolojili MSI Optix MAG274QRF-QD özellikleri

Ne kadar iyi bir bilgisayara sahip olursanız olun, o gücü tam anlamıyla yansıtamayacak bir monitöre sahip olmak sizi kısıtlayacaktır. NVIDIA’nın ve AMD’nin son tanıttığı kartlara da bakarsak, oyuncular için standart çözünürlük yavaş yavaş FHD’den 2K’ya kaymaya başlamış durumda. Bunlara ek olarak, oyuncular için monitörün tepkime hızı önemli olsa da renk doygunluğu da bir o kadar önem taşıyor. Çünkü birçok insan, bir monitörü birden farklı işlerde kullanıyor.

MSI’da bu sebeple, birçok farklı özelliği bünyesinde barındıran yeni monitörünü tanıttı. Kısaca MSI Optix MAG274QRF-QD teknik özellikleri:

  • Rapid IPS: Optimize edilmiş parlaklık ve renklere rağmen 1 ms GTG tepkime süresi.
  • Quantum Dot: Sinema standartı DCI-P3 renk gamı.
  • WQHD yüksek çözünürlük.
  • 165 Hz tazeleme hızı.
  • NVIDIA G-Sync uyumluluğu.
  • Gaming OSD uygulaması ile kolay yazılım kontrolü.
  • Ayarlanabilir stand ile ergonomik tasarım.
  • HDR ve Night Vision özellikleri ile karanlık alanlar artık daha parlak.
  • Mystic Light ile RGB aydınlatma.
  • USB Type-C desteği

2560×1440 piksel çözünürlük ile birlikte gelen MSI Optix MAG274QRF-QD, 165 Hz tazeleme hızına ve 1 ms GTG tepki süresine sahip. Buna ek olarak monitör, Quantum Dot teknolojisi ve IPS panel ile birlikte doygun renklere sahip. 300 nits maksimum parlaklığa sahip monitör, 178 derece görüş açısı ve 1000:1 kontrast oranı ile birlikte geliyor. 10-bit (8-bit+FRC) panele sahip monitör yüzde 97 DCI-P3, yüzde 99 Adobe RGB ve yüzde 147 sRGB renk doygunluğuna sahip.

MSI Optix MAG274QRF-QD özellikleri arasında geniş bağlantı seçenekleri de sunuluyor. Toplamda 1x Display Port (1.4), 2x HDMI (2.0b) ve 1x Type C (DP destekli) görüntü çıkışlarına sahip monitör, ek olarak 2x USB 2.0 Type A ve 1x USB 2.0 Type B bağlantı noktalarına da sahip. Monitörde 3.5mm kombo ses çıkışı de bulunuyor. Ergonomi tarafında ise monitör öne-arkaya, sağa-sola, yukarıya-aşağıya dönme yeteneklerine ve çift pivot desteğine sahip.

Tüm bunlara ek olarak, Gaming OSD 2.0 uygulaması ile monitörün bütün özellikleri yazılımla kontrol edilebiliyor.

msiMSI monitörMSI Optix MAG274QRF-QDoyuncu monitörleri

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply