Oyuncu Bilgisayarı İncelemesi – Technopc Quantum Gaming

0
297

Technopc Quantum Gaming analiz videosu ile karşınızdayız. 5.499 TL’ye oyuncu bilgisayarı toplamanın bize mümkün olduğunu gösteren bu kasa, kullanıcısına neler sunuyor? İşte Technopc Quantum Gaming nitelikleri ve heyecan edilen bütün detaylar!

Technopc Quantum Gaming inceleme

Oyuncu bilgisayarı olarak Technopc tarafından tek araya kazançlan bu pc gücünü Ryzen üç 3100 işlemcisinden alıyor. Dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan sizler analiz videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Technopc Quantum Gaming özellikleri

Genel olarak uygun fiyatlı sistemlerde bulunan bu Ryzen üç 3100 işlemcisi, Base Clock hızı 3.6 GHz ve 65W TDP değerine sahip. İşlemciye eşlik eden tek başka donanım ise Asus’un Prime B450 M-K anakartı. Çift RAM kanalına sahip bu anakart 4400 Mhz hızında çalışabilecek RAM desteğine de sahip.

Geldik sistemin RAM özelliklerinin bulunduğu bölüme.

RAM olarak Technopc’nin hazırladığı bu sistemde NeoForza‘nın 2×8 16GB 3000 Mhz’lik RAM’leri kullanılmış. Dual channel olarak RAM’lerin bilgisayarda yer almasının oyuncu bilgisayarlarında performans ile alakalı oldukça mühim olduğunu belirtelim.

Oyuncu bilgisayarı dedik peki bu sistemde hangi ekran kartı var? Ekran kartı tarafında Asus’un Dual serisinden GTX 1660 Super modeli sistemde yer alıyor. 6 GB GDDR6 belleğe sahip var olan bu ekran kartı soğutma ve oyun performansı ile alakalı oldukça başarılı. Üzerinde bulunan 2 adet fan sayesinde de uzunca süreli kullanımlarda ekran kartının ısısı yükselmiyor ve performans da tek düşüş yaşanmıyor.

Depolama bölümüne baktığımızda ise Toshiba‘nın 480 GB’lık tek SSD modeli ile karşılaşıyoruz. Bu SSD’nin okuma hızı 555 MB , yazma hızı ise 540 MB. Sistemin hızında oldukça mühim tek oyun oynayan SSD’nin gayet yeteri civarindan olduğunu düşünüyorum.

Son olarak da sistemin güç kanyağından ve dış kasasından laf etmek istiyorum. güç kaynağı olarak FSP’nin 600w 80+ sertifikasına sahip tek ürünü yer alıyor. güç kaynağının sertifikalı olması verimlilik ile alakalı burada oldukça avantaj sağlıyor.

Kasa olarak da bu bilgisayarda Technopc Quantum Gaming Serisi Kasa kullanılmış. Önde üç arkada ise tek adet fan bulunan bu kasa sema alma ile alakalı iyi işler çıkartabiliyor. Fan renklerini özelleştirmeside bilgisayarın yanında gelen kumanda ile yapılabiliyor. Oyuncu bilgisayarı olduğunu düşündüğümüz vakit bu kasa oldukça başarılı.

2020 pc toplama5 çayı5600tl bilgisayar5600tl pc toplamaasusbilgisayar toplamacanlı yayınfiyat performansfps testigaming bilgisayarnvidiaoyun canavarıoyun testioyuncu bilgisayarıpc toplamasdnsdn bilgisayarsdn pc toplama videosdncevaplıyorshiftdeletenetsistem tavsiyesisistem toplamasistem toplama rehberitechnopcuygun fiyatlı bilgisayarvideo incelemeyüksek fps

Leave a reply