Oppo’nun katlanabilir telefonu için ”menteşe” patenti

0
12

Oppo’nun iki senedir katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığı ve patentler aldığı biliniyor. Bunun amaciyla artık sona geldiğini gösteren alınan tertemiz patent, telefonun geleceğinin sinyallerini veriyor. Katlanabilir telefonların hâlâ çok pahalı olması hasebiyle başka telefonlara oranla katlanabilir telefonlar dahada az kişiye ulaşıyor. En nihayet Samsung ve Huawei tarafından çıkan katlanabilir telefonlara yakında Oppo’nun ki de ek edecek benzeri duruyor. İşte Oppo’nun patentini aldığı menteşe yapısı için detaylar:

Katlanabilir telefon amaciyla Oppo’nun patentini aldığı menteşe yapısı

Pek çok popüler marka katlanabilir telefonlarıyla karşımıza çıktı. Bir hayli ulaşılabilir rakamlara satılmayan bu telefonlara tek yenisi dahada Oppo tarafından geliyor. dahada önce, LetsGoDigital, Oppo’nun pop-up(açılabilir kamera) tek ön kamerası var olan katlanabilir tek telefon amaciyla patent aldığını paylaşmıştı. Kamera, telefon açıldığında ön kamera işlevi görürken, katladığında art kamera işlevini adina getiren tek tasarıma sahipti.

Oppo-nun-patentini-aldigi-mentese-yapisi-01

Bunun derhal peşinden ise şimdi de katlanabilir telefonlarda oldukça mühim tek yapı var olan menteşe yapısı alana çıkıyor. Guangdong Oppo Mobile Telecommunications tarafından WIPO‘ya (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) sunulan tertemiz patent, şirketin evvelki katlanabilir patentleri benzeri tasarım amaciyla değil, menteşe yapısı amaciyla olduğunu gösteriyor. mevzubahis patentin şubat ayında yapıldığı ama üç Eylül’de onaylandığı görülüyor.

LetsGoDigital’in eriştiği bu tertemiz patent ile birlikte Oppo’nun sona yaklaştığı ve bu telefonu piyasaya sürmek amaciyla hazırladığını alana çıkartıyor. Üç boyutlu görselden de anlaşılacağı üzere başka katlanabilir telefonlarda bulunan menteşe yapısından çok dahada geniş tek menteşesi olacak. Bu da dahada dayanıklı tek yapıyı bizlere sunacak benzeri duruyor.

Oppo-nun-patentini-aldigi-mentese-yapisi-01

Bu menteşe aynı zamanda kullanıcıların telefon ekranını sırasıyla 30, 60, 90 ve 180 derece olmak üzere dört açıda kullanabilmelerine imkan sağlayacak. Şu vakit amaciyla başka tek ayrinti bulunmuyor olsa da tek sonraki dönemde katlanabilir telefon modellerinde tek çeşitlilik görmek mümkün duruyor.

katlanabilir telefonkatlanabilir telefonlaroppoOppo katlanabilir telefonOppo katlanabilir telefon patentiOppo patentoppo tertemiz patentoppo tertemiz patent aldıOppo’nun patentini aldığı menteşe yapısı

Leave a reply