Oppo Reno 5 Pro işlemcisi için ilginç iddia!

0
233

Çinli firma, kısa süre içinde dördüncü nesil ile karşımıza çıktığı Oppo Reno serisinin 5’inci versiyonu için kolları sıvamaya başlamış görünüyor. Geçen hafta ortaya çıkan yeni Snapdragon 860 Oppo Reno 5 Pro ve Pro Plus ile piyasaya merhaba diyeceğe benziyor.

Oppo Reno 5 Pro, Snapdragon 860 ile mi gelecek?

Qualcomm’un üst seviye işlemci ailesi isimlendirmesinde kullandığı 800 serisinin yeni bir ferdi ile karşı karşıyayız. Henüz işlemciyle ilgili yeterli bilgi olmasa da, 860 orta üst seviye telefonlar için daha uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir işlemci olacağa benziyor.

Oppo’nun geçen hafta çıkan haberlerde 860 serisini ilk kullanan marka olmak için büyük bir çaba gösterdiği ortaya çıkmıştı. Reno 5 Pro ve Pro Plus işlemcisi olarak ise Snapdragon 860 kullanılacağı Really Asen Jun adlı Weibo kullanıcısı tarafından sızdırıldı.

snapdragon 860, oppo reno 5, oppo reno 5 pro, oppo reno 5 pro işlemcisi

Reno 5 işlemcisi olarak Snapdragon 765G’nin bir üst versiyonu olan 775G kullanılacak. İşlemcinin Haziran ayında duyurulması bekleniyordu. Ancak henüz resmi olarak duyurulmadı ve henüz özellikleri ortaya çıkmış değil.

Henüz 2019 yılında ortaya çıkan Reno serisi bir senede tam dördüncü versiyona kavuştu. Beşinci versiyonla ilgili olarak ise işlemci dışında ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyor. Oppo Reno 5 Pro ve Plus işlemcisi 860 ile akıllı telefonların fiyat performans anlamında pazarda daha avantajlı konuma gelmesi bekleniyor.

Reno 5 serisi sizce nasıl özelliklere sahip olacak? Qualcomm Snapdragon 860 işlemcisi sizce nasıl bir performans sergileyecek? Yorumlarınızı bekliyoruz.

oppoOppo Renooppo reno 4Oppo Reno 5Oppo Reno 5 işlemcisiOppo reno 5 pro işlemcisioppo reno 5 pro Plussnapdragon 860

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply