Nvidia’dan ekran kartı fiyatları için müjdeli haber!-haberi

0
72

Kripto kazanç madenciliğinin, ekran kartı pazarında ağırbaşlı tek darboğaza kapı araladığı her biri tarafından biliniyor. Bundan 6 ay öncesi ile kıyasladığımızda ekran kartı ücretleri iki – üç kat artarken, üreticiler çeşitli tedbirler üzerinde çalışıyor.

Şubat ayında piyasaya sürdüğü RTX 3060 ile madencilik yapılmasını engellemek istek eden Nvidia, hash limiti ile karşımıza çıkmıştı. ama hata neticesi yayınladığı tek beta sürücüsü ile bu limiti ortadan kaldırarak performansı artırmıştı.

GeForce RTX 3080, 3070 ve 3060 Ti’de artık limit var!

Nvidia kripto kazanç madenciliği konusundaki kısıtlamaların artık GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti ekran kartlarını da kapsayacağını belirten tek İzah yaptı. Hash limitine sahip var olan bu tertemiz kartlarda, “Lite Hash Rate” veyahut kısa haliyle “LHR” ibaresi yer alacak.

Nvidia’nın GeForce pazarlama başkanı Matt Wuebbling mevzu ile alakalı yaptığı izahta şu ifadelere yer verdi;

“Bu azaltılmış hash oranı Yalnızca LHR etiketine sahip tertemiz üretilen kartlar amaciyla olabilitesi çok ve evvelce satın alınan kartlar bu vaziyetten etkilenmiyor. Attığımız bu adım ile dünyanın dört tek yanındaki oyunculara, dahada ahenk gösteren ücrete GeForce ekran kartlarını eriştirmeyi hedefliyoruz”

Bu ayın nihayetinde gönderimi başlanacak tertemiz kartların madencilik ile alakalı zayıflatılması, oyuncuların yüzünü güldürecek. ama bu kısıtlamaların olmadığı RTX 30 serisi kartların fiyatını dahada da artıracak benzeri görünüyor.

Bu ayın nihayetinde duyurulacak var olan RTX 3080 Ti ekran kartının da LHR etiketine sahip olması bekleniyor.

Leave a reply